Od vrhunskog do amaterskog nivoa: Budućnost izgubila od Partizana

97 pregleda 61 komentar(a)
Nemanja gordić, Foto: Partizan NIS
Ažurirano: 04.03.2018. 19:53h

Budućnost Voli odigrala je 20 minuta na vrhunskom i 20 minuta na gotovo amaterskom nivou – na poluvremenu su “plavi” imali 14 poena prednosti protiv Partizana, na kraju su poraženi - 94:83.

Podgorički sastav je drugo poluvrijeme, dakle, izgubio 25 razlike, primivši 58 poena.

Šta znači poraz u “Pioniru” – znači da Budućnost u posljednjem kolu mora da pobijedi FMP u “Morači” da bi ostala na drugom mjestu.

Sada je poravnata sa Cedevitom (16-5), ali ima bolji međusobni skor.

U prvom poluvremenu, Budućnost je imala moćno napadačko izdanje, sa mnogo raspoloženih igrača.

Dolman je pogodio tri trojke, Ilić ubacio devet poena u drugoj četvrtini, Sead Šehović prodorima razbio odbranu rivala…

I odbrana solidna, spoljna linija Partizana, kojoj je falio Vilijams-Gos, bila je pod pritiskom.

Rezultat – 14 razlike nakon 20 minuta (50:36).

Nakon odmora – druga slika. Partizan razigran i raspoložen, Francuz Si posebno, a Budućnost konfuzna u napadu, nedovoljno organizovana u defanzivi i izrazito slaba u defanzivnom skoku.

Za manje od četiri minuta “crno-bijeli” su smanjili zaostatak na svega dva poena, serijom 15:3, trojkom Veličkovića definitivno uhvatili rivala – 54:54, a pogotkom Aranitovića poveli – 58:56.

Domaćin je ubrzo stigao i do plus sedam (67:60), ali je na kraju trećeg perioda bilo 67:65.

Budućnost je u posljednjoj četvrtini jednom i povela, a Partizan serijom 15:0 stekao ubjedljivu prednost...

Novica Veličković je blistao na 401. meču u dresu Partizana - 28 poena, 4-4 trojke, 5-6 za dva. Pratili su ga Kvame Von sa 17, Banđa Si sa 14 poena.

U gostujućem timu Nikola Ivanović 13, Kajl Gibson 12, po 11 poena Alekse Ilića i Džastina Dolmana.

Budućnost u utorak igra sa Darušafakom u Istanbulu prvi meč četvrtfinala Evrokupa.

Partizan - Budućnost Voli 94:83 (15:24, 21:26, 31:15, 27:18)

Beograd - Dvorana „Aleksandar Nikolić”. Gledalaca: 4.000. Sudije: Radović, Radojković (Hrvatska), Vojinović (Srbija).

Partizan: VON 17 (8-5), SI 14, Tadić, Aranitović 13 (2-2), MARINKOVIĆ 6, VELIČKOVIĆ 28 (6-6), Pecarski 3, Gavrilović, Andrić, Čakarević, GAGIĆ 13 (3-3).

Budućnost Voli: Ivanović 13 (4-4), SU. ŠEHOVIĆ 4, DOLMEN 11 (4-2), Se. Šehović 9, Starovlah, GORDIĆ 9 (7-4), Ilić 11 (1-1), Z. NIKOLIĆ 2, GIBSON 12 (5-4), Popović 3 (1-1), Lendri 7 (1-1), D. Nikolić 2 (2-2).