Budućnost ima osam pobjeda i jedan poraz, Mornar 4-5
Zoran Nikolić i Uroš Luković, Foto: Mornar/Mediapro

Mornar
Budućnost Voli
20:21, 21:23, 15:18, 22:16, 9:9, 5:8
Dvorana Topolica. Sudije: Sreten Radović, Mario Majkić, Jakub Zamojski.
Košarkaši Budućnost Volija nastavili su seriju, ostvarili šestu pobjedu u nizu, osmu u sezoni, savladavši Mornar 95:92 nakon dva produžetka.
Mornar je doživio peti poraz u devet kola ABA lige.
Budućnost je imala 13 poena prednosti u posljednjoj četvrtini, 11 na dva minuta i 40 sekundi prije kraja, ali su se Barani vratili.
U drugom produžetku domaćin je imao plus pet, da bi u finišu mirni sa linije penala bili Kobs i Bamfort.
Kobs je upisao 19 poena, Martin 15 (deset skokova), Ivanović 13, Zoran Nikolić deset (deset skokova).
U timu Mornara 21 poen Pulena, 19 Nidama...
Budućnost Voli je pobijedila u Baru 95:92 nakon dva produžetka.
Promašio je Pulen za tri.
Voler je promašio za tri i zatim faulirao Bamforta, 92:95, šest sekundi do kraja.
Kobs miran sa penala, četiri poena u nizu, 92:93, 25 sekundi do kraja.
Posljednji minut, 92:91.
Nidam je ukrao loptu Kobsu i završio sam, 92:89.
Trojka Markote preko Ilića, 90:87. Martin na drugoj strani, 90:89.
Drugi produžetak, Ivanović je promašio šut za pobjedu, 87:87.
87:87, napad za Budućnost, 19 sekundi do kraja.
Na poene Nidama odgovara Kobs, 85:87, 33 sekunde do kraja.
Bamfort iz očaja - trojka, 82:84.
Četiri poena Lukovića u produžetku, 82:81.
Produžetke otvara Ivanović trojkom, 78:81.
Budućnost je imala 11 poena prednosti dva minuta i 42 sekunde prije kraja, Barani serijom 11:0 stigli do produžetka.
Produžeci u Baru, Pulen je promašio trojku za pobjedu, a Markota pogodio iz ofanzivnog skoka - 78:78.
Nidam je imao trojku za preokret, promašio je, 21 sekunda do kraja.
Pulen za 76:78, 9:0 serija Barana.
7:0 serija Mornara, 74:78, minut i 40 do kraja.
Mini serija Mornara 5:0, trojka Pulena za 72:78 i tajm-aut Budućnosti.
Trojka Kobsa, nakon još jednog ofanzivnog skoka - 67:78, 2.50 do kraja.
Pogađa Martin, 13. poen - 63:73.
Trojka Vranješa za nadu - 63:71, pet minuta prije kraja meča. Tajm-aut Budućnost.
Mnogo ofanzivnih skokova Budućnosti, pogodio je sada Danilo Nikolić nakon nekoliko promašenih zicera, 58:71.
Konačno pogodak Mornara, Voler za 58:69.
Mornar četiri minuta bez koša, serija Budućnosti 11:0 i 13 poena prednosti.
Trojka Popovića, leti Budućnost na plus 11, 67:56.
Šest poena prednosti za Budućnost pred posljednjih 10 minuta. Mornar je četvrtinu otvorio serijom 8:0, ali su gosti preokrenuli.
Posljednji minut, 61:56 za Budućnost.
Majstorija Pulena na drugoj strani, 56:58.
Ukradena lopta Popovića i efektna završnica Kobsa, uz faul Lukovića, 52:56, najveća prednost Budućnosti nakon serije 8:0.
Blokada Ilića, pa poeni Bamforta i opet egal, 52:52, četiri minuta do kraja 3. četvrtine.
Trojka Pulena sa osam metara, 52:48.
Ilić prekida seriju Mornara, 49:46. Još jednom Ilić, 49:48.
Nidam za tri, 8:0 za Mornar u drugom poluveremenu, 49:44.
Pet rampi ima Mirza Begić, sjajna defanziva iskusnog Slovenca, pogađa zatim Pulen, serija Mornara 5:0, 46:44.
Počelo je drugo poluvrijeme.
Poluvrijeme, vodi Budućnost 44:41.
Mornar je počeo meč serijom 11:0, gosti se vratili brzo, a u drugoj četvrtini prava klackalica.
Budućnost je na kraju stekla plus tri, što je najveća prednost "plavih" na meču.
Po sedam poena Pulena, Markote i Vranješa u Mornaru, sedam je postigao Danilo Nikolić na drugoj strani.
Sedam poena Danila Nikolića, 44:41 za Budućnost, najveća prednost gostiju. Do kraja poluvremena 24 sekunde.
Dvije efektne rampe Mirze Begića, ukupno četiri na meču - prvo je zaustavio Martina, pa Kobsa.
Najljepša akcija - Kobs alej-up za Martina, koji zakucava u svom stilu.
Trojka Volera iz ugla, 33:32. Ivanović raspoložen u organizaciji igre, ima tri asistencije, pogodio je Božić, 33:34.
Ivanović uz faul, nakon dobrog driblinga - 28:30.
Trojka Markote, Mornar na plus tri 28:25.
Zoran Nikolić je u želji da skine loptu sa obruča poslao loptu kroz obruč - 25:23.
Luković, pa Ilić iz ofanzivnih skokova - 22:23.
Mornar je počeo serijom 11:0, Budućnost uhvatila priključak, a sa četiri trojke i preokrenula - 21:20 za goste nakon prvih 10 minuta.
Nova trojka Budućnosti, četvrta - Šehović iz ugla, 20:19, pa Popović iz prodora za vođstvo gostiju - 21:20.
Tri poena Ivanovića 18:16, a Bjelica pogađa iz ofanzivnog skoka, 20:16 za Mornar.
Trojka Pulena, prvi poeni na meču, 16:12.
Trojka Danila Nikolića - 11:10, 10:0 serija gostiju, Mornar bez poena tri minuta. Po pet poena Kobsa i Nikolića.
Serija Budućnosti 7:0, Kobs za tri, 11:7.
Prvi poeni za Budućnost poslije skoro tri minuta, 11:2.
Silovit start Mornara, 11:0 za manje od tri minuta.
Nesportski faul Bamforta nad Nidamom, koji zatim pogađa trojku - 9:0 nakon dva minuta.
Dobar početak Mornara, trojku je pogodio Vranješ, Budućnost vezala tri promašaja.
Petorka Budućnosti sa Kilpatrikom.
Počeo je meč,
Startna petorka Mornara.
U Baru se od 20 sati igra prvi crnogorski derbi ABA lige ove sezone.
Mornar će ugostiti Budućnost Voli, lidera na tabeli.
Barani igraju promjenljivo, takav im je i skor 4-4, dok Budućnost ima sedam pobjeda i jedan poraz.
Podgorički sastav je i u dobrom ritmu, vezao je pet pobjeda, a u posljednjih sedam mečeva, računajući i Evrokup, ima šest trijumfa.
Prošle sezone u ABA ligi, Budućnost je slavila u Baru 99:95.