Slovenac obara rekorde: Dončić srušio Džordana

7689 pregleda 5 komentar(a)
Dončić na meču sa Sakramentom, Foto: Beta-AP

Luka Dončić obara rekorde u NBA ligi - maestralni košarkaš Dalasa sinoć je postao prvi igrač u ovom takmičenju, koji je na 19 uzastopnih utakmica postizao minimum 20 koševa i bar po pet skokova i asistencija.

Dončić je sinoć u porazu Dalasa od Sakramenta 110:106 za 35 minuta postigao 27 koševa, a imao je sedam skokova i osam asistencija.

Dosadašnji rekorder bio je Majkl Džordan, koji je na 18 mečeva u sezoni 1988/1989 imao ovakav učinak.

Inače Dalas je sinoć pretrpio sedmi poraz u sezoni. Maveriksi imaju i 16 pobjeda i nalaze se na trećem mjestu Zapadne konferencije.

Sakramento je sinoć na krilima Nemanje Bjelice stigao do devetog trijumfa. Reprezentativac Srbije je za 34 minuta postigao 30 poena i izjednačio rekord karijere u NBA ligi. Imao je još sedam skokova i četiri asistencije.

Bjelicu je pratio Badi Hild sa 26 poena. Bogdan Bogdanović je meč završio sa deset poena i po tri skoka i asistencije. Zapažen je bio i Badi Hild sa 26 poen