Mornar se kockao, pa u produžetku dobio Rigu

Mornar je nakon produžetka savladao Rigu 106:99 (29:17, 28:25, 19:17, 15:27, 18:11)
3200 pregleda 0 komentar(a)
Nemanja Vranješ
Ažurirano: 11.12.2019. 21:45h

Mornara je krenulo i u Evropi! Izabranici Mihaila Pavićevića su slavili pred domaćom publikom nad Rigom, nakon produžetka 106:99 (29:17, 28:25, 19:17, 15:27, 18:11) .

To je drugi trijumf Barana u FIBA ligi šampiona u grupi C, kojim su Rigi prepustili začelje tabele sa samo jednom pobjedom, ostvarenom upravo protiv Mornara..

Izabranici Mihaila Pavićevića mogli su mnogo ranije da riješe meč, imali su 18 poena prednosti tokom treće četvrtine, pa napad za pobjedu...

Kada je Džejkob Pulen pogodio trojku za četiri razlike (88:84) na 35 sekudni do kraja činilo se da je pobjednik poznat. Ipak, Freimanis i Medford su pogodili na drugoj strani, a Mornar je imao devet sekundi da dođe do pobjede. Ipak, napad su Barani loše organizovali i nisu ni uputili šut, pa se otišlo u produžetak.

Tada su gosti prvi put poveli sa linije bacanja 90:88, ali se onda razigrao Derek Nidam, uz odličnog Pulena i Milka Bjelicu, i domaćin je pobjedu zaslužio u produžetku.

Pulen je bio najefikasniji sa 27 poena, Bjelica je ubacio 17, a Vranješ i Nidam po 16 poena, dok su kod gostiju odskočili Roberts Freimanis sa 22 i Roberts Stumbirs sa 14 poena.

Bio je to i okršaj u trojkama - Barani su bili sjajni u prvom poluvremenu, koje su dobili 54:45, a do posljednjeg pokušaja i promašaja Nidama imali čak 70 odsto uspješnosti za tri (10-7).

U drugom dijelu treće četvrtine Mornar je imao rekordnih 18 poena prednosti (71:53), ali su gosti strahovito šutirali trojke u drugom poluvremenu, na kraju su ubacili 16 iz 32 pokušaja.

Mornar je osjetniju prednost imao i šest minuta do kraja, ali su gosti serijom 8:0, sa dvije brze trojke, a potom i šutem za dva poena izjednačili na 77:77 na četiri i po minuta do kraja.

Ušlo se u neizvjestan finiš, u kome je Mornar, ipak, bio mirniji i bolji za nastavak dobre serije...

MORNAR - VEF RIGA 106:99 (29:17, 25:28, 19:16, 15:27, 18:11)

Bar - SC „Topolica”. Sudije: Jilmaz (Turska), Štraube (Njemačka), Gedvilas (Litvanija).

Mornar: Pulen 27 (9-7), Nidam 16 (4-4), Šehović 4 (2-2), Rejli Ros 3 (1-1), Begić 8 (2-2), Vujošević 2 (2-2), Pavićević, Voler 8, Markota, Vranješ 16 (6-3), Bjelica 17 (6-5), Luković 5 (2-1).

VEF Riga: Stumbris 14, Freimanis 22 (6-6), Medford 11 (2-2), Krajina 6, Tems 9 (7-6), Iljins, Medsen 12 (2-1), Medis 5, Blums 9 (2-0), Kuruc 11 (2-2).