Baskonija zaustavila seriju Zvezde, Efes je poslije 24 godine apsolutni gazda na Bosforu

Veliku pobjedu ostvario je Makabi nad CSKA u Tel Avivu - 90:80, Himki je ubjedljivo bio bolji od Albe - 104:87
4309 pregleda 2 komentar(a)
Šengelija u duelu sa Braunom, Foto: Euroleague
Ažurirano: 12.12.2019. 23:04h

Dobra serija košarkaša Crvene zvezde je završena - nakon tri vezane pobjede u Evroligi, "crveno-bijeli" su izgubili od Baskonije, koja je slavila u Beogradu 72:64.

Španski tim je meč prelomio u trećoj četvrtini koju je dobio 24:12, stekao 13 poena prednosti pred posljednjih 10 minuta i bez problema je odbranio.

Nik Stauskas sa 22 i Tornike Šengelija sa 19 vodili su Baskoniju do pobjede. U Zvezdinom timu jedini dvocifreni bio je Lorenco Braun sa 20. Braun je u finišu meča povrijedio skočni zglob, povreda ne izgleda ni malo naivna.

U istanbulskom derbiju, Efes je pokazao da je mnogo jači od Fenerbahčea - 81:73 u gostima.

Mnoge tradicije srušene su večeras - Efes je ostvario prvu pobjedu na Fenerovom parketu u evropskim takmičenjima poslije 24 godine i nakon šest uzastopnih poraza u Evroligi, dok je Ergin Ataman prvi put u trenerskoj karijeri slavio protiv ekipe koju vodi Željko Obradović. Svih sedam prethodnih međusobnih duela na evrosceni dobio je Žoc.

To je Efesova sedma uzastopna pobjeda u Evroligi, a 11. u 13 kola.

I u ovom meču odlučujući je bio treći period, u kome su gosti pobjegli na plus deset...

Blistao je Kruno Simon sa 22 poena (šut iz ogre 8/10), uz devet skokova i četiri asistencije, dok je Šejn Larkin upisao 20.

U timu Željka Obradovića 16 poena Derika Vilijamsa, 13 Nanda de Koloa.

Fener ima skor od pet pobjeda i osam poraza.

Veliku pobjedu ostvario je Makabi nad CSKA u Tel Avivu - 90:80.

Gosti su vodili do sredine treće četvrtine, a domaćin serijom 11:0 stigao do izjednačenja 60:60 i do kraja dominirao.

Skoti Vilbekin je upisao 22 poena i devet asistencija, a Otelo Hanter 20 i sedam skokova.

Majk Džejms je bio najefikasniji kod gostiju sa 22.

Makabi ima skor 9-4, CSKA 8-5.

Real je dominirao protiv Olimpijakosa 93:77 za desetu pobjedu u sezoni. Grčki tim je doživio osmi poraz.

Fabijen Kozer je ubacio 18, Fakundo Kampaco i Entoni Rendolf po 15 poena.

Himki je ubjedljivo bio bolji od Albe - 104:87, uz festival Devina Bukera (24) i Alekseja Šveda (22).