Makabi i Efes nastavili seriju, PAO i bez navijača bolji od Fenerbahčea

Real u drugom poluvremenu slomio otpor Armani Milana, osmi vezani poraz Žalgirisa
1449 pregleda 0 komentar(a)
Tajler Dorsi je predvodio Makabi, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 17.12.2019. 22:01h

Ovo je sezona u kojoj djeluje da se Makabi vraća na veliku scenu.

Izraelski velikan je savladao Zenit u Sankt Peterburgu (82:71) za 11. pobjedu u Evroligi, a četvrtu zaredom.

Ruski tim se držao do poluvremena, a u trećoj četvrtini je bilo jasno da nema ništa od iznenađenja kada je Makabi poveo 20 poena razlike (59:39).

Tajler Dorsi je predvodio goste sa 17 koševa, Otelo Hanter je postigao 15, isti učinak je imao Vil Tomas u Zenitu.

Prije Zenita, Makabi je bio bolji od CSKA (90:80), Bajerna (77:55) i Asvela (93:62).

A osmi trijumf u nizu u Evroligi upisao je Anadolu Efes, koji je slavio u Kaunasu protiv Žalgirisa - 74:68.

Efes je mogao da priušti i loše izdanje Šejna Larkina (šest poena, šut iz igre 8-2), jer je lidersku ulogu preuzeo Vasilije Micić.

Srpski plejmejker je meč završio sa 18 poena, koliko je upisao i Tibor Plajs, dok se Rodrig Boboa zaustavio na 16.

U Žalgirisu, kojem je ovo osmi poraz zaredom, istakao je Džok Lendejl (16).

Real Madrid je na poluvremenu bio u minusu protiv Armani Milana, ali je u nastavku slomio otpor tima Etorea Mesine (76:67).

Entoni Rendolf sa 16 i Džordan Mili sa 15 pogodaka su predvodili Real, kod gostiju je jedini na nivou bio Vladimir Micov (22).

Panatinaikos je u praznoj dvorani "OAKA" (zbog kazne Evrolige) bio bolji od Fenerbahčea - slavio je 81:78 nakon bolje igre u drugom poluvremenu. Džimer Fredet je bio najefikasniji sa 21 poenom.