Vućević standardno dobar, Jokić na korak od tripl-dabla: Denver savladao Orlando

Orlando ima 12 pobjeda i 16 poraza, dok je Denver na učinku 18-8
1900 pregleda 2 komentar(a)
Nikola Vučević
Ažurirano: 19.12.2019. 10:29h

Košarkaši Orlanda poraženi su u Denveru 113:104, iako su na poluvremenu imali 15 poena prednosti.

U trećoj četvrtini domaći tim je dominirao, riješio ga u svoju korist 39:16 i sačuvao zalihu.

Nikola Vučević igrao je 33 minuta i ubacio 20 poena, uz sedam skokova i pet asistencija.

U domaćem sastavu 33 poena ubacio je Džamal Marej, a Nikola Jokić je imao 18 poena, 12 asistencija i devet skokova Nikole Jokića.

Orlando ima 12 pobjeda i 16 poraza, dok je Denver na učinku 18-8.

Košarkaši Majamija pobijedili su u gostima Filadelfiju 108-104 i prekinuli im najduži niz pobjeda na domaćem terenu. Pobjedničku ekipu su su predvodili Kendrik Nan sa 26 poena i Bam Adebajo sa 23.

S skorom na svom terenu 14-0, Siksersi su bili zadnja neporažena ekipa kod kuće u ligi. Zaostajali su 16 poena gotovo sedam minuta prije kraja, zatim smanjili na koš zaostatka, ali Al Horford promašio trojku pet sekundi prije kraja. Džoel Embid je bio najbolji u redovima Siksersa sa 22 koša i 19 skokova, dok je Tobajas Heris dodao 20.

Nju Orleans je 107-99 nadigrao Minesotu, a najzaslužniji za prekid niza od 13 poraza, najgoreg u istoriji kluba, bio je Brandon Ingram koji je utakmicu završio sa 34 poena. Pelikansima je ovo prva pobjeda od 21. novembra.

Boston je sa 109-103 savladali u gostima Dalas, a Kemba Voker je u pobjedi svoje ekipe ubacio 32 poena. Kristaps Porzingis je bio najbolji pojedinac Dalasa sa 23 poena i 13 skokova. Luke Dončića nije bilo u sastavu Dalasa.

Najneizvjesniju utakmicu sinoć su odigrali Čikago i domaći Vašington, a na kraju su nakon produžetaka sa 110-109 slavili Bulsi. Vendel Karter junior je polažio u koš 9.1 sekundu prije kraja produžetka.

Lauri Markanen je bio najbolji strijelac Bulsa sa 31 poenom. Vašington je u posljednjoj četvrtini imao prednost od 18 poean, ali su domaći zahvaljujući seriji od 23:5 izjednačili i odveli utakmicu u produžetke.

Toronto Raptorsi su u gostima sa 112-99 slavili protiv Detroit Pistonsa. Do pobjede su ih predvodili Paskal Sijakam sa 26 poena i Serž Ibaka sa 25 i 13 skokova. Kajl Lauri je upisao tripl-dable sa 20 poena , 10 skokova i isto toliko asistencija.