I Zenit iskoristio krizu Fenera, Makabi nadoknadio minus 16, Real moćan u Baskiji

Tim najtrofejnijeg evropskog trenera Željka Obradovića je u prvom meču 15. kola Evrolige doživio čak 10. poraz, i to pred svojim navijačima od fenjeraša Zenita!
3199 pregleda 1 komentar(a)
Senzacija: Mateuš Ponitka na utakmici sa Fenerbahčeom, Foto: Euroleague
Ažurirano: 19.12.2019. 23:57h

Problemima Fenerbahčea se ne nazire kraj.

Činilo se da će meč u Istanbulu otići produžetke, jer je Kostas Slukas šest sekundi prije kraja pogodio trojku za 81:81. Đoan Plasa je uzeo tajm-aut, nakon kojeg je lopta došla u ruke Andrjua Albisija, koji je iz ćoška pogodio trojku za konačnih 84:81 i četvrtu pobjedu tima iz Sankt Peterburga.

Igrači Fenera su nakon meča u nevjerici stali na centar „Ulker arene”. Ni njima nije jasno šta se dešava sa jednim od najboljih timova Evrope, koji je izgubio četvrti meč zaredom...

Mateuš Ponitka je sa 16 poena bio najbolji u pobjedničkom timu, po 12 su ubacili Albisi i Gustavo Ajon. Kod domaćih su odskočili Žofri Lovernj sa 18, Nikola Kalinić sa 16 i Slukas sa 13.

Panatinaikos je vodio 32 minuta, imao i plus 16 (29:13), ali je izgubio od Makabija u Tel Avivu 88:79.

Skoti Vilbekin je ubacio 23 poena za domaće, jedan manje od krilnog centra "zelenih" Dešona Tomasa, koji je u Atinu otišao baš iz redova Ponosa Izraela.

Armani je prekinuo seriju od pet poraza u Evroligi i savladao Valensiju 78:71.

Bojan Dubljević je odigrao poluvrijeme iz snova, ubacio 20 poena, ali je u nastavku igrao samo pet minuta i nije poboljšao učinak.

Amedeo dela Vale je ubacio 15 poena za domaće, po 13 su dali Vladimir Micov i Kejleb Tarčevski. Kod gostiju je samo još Majk Tobi (11) bio dvocifren.

U španskom derbiju nije bilo nikakvih dilema, jer je u meču na neočekivano mali broj poena Real savladao domaču Baskoniju 77:55.