CSKA slavila u derbiju protiv Anadolu Efesa u Istanbulu
2149 pregleda 1 komentar(a)
Crvena zvezda
Ažurirano: 20.12.2019. 21:15h

Košarkaši Crvene zvezde su furioznom igrom u drugom poluvremenu savladali Olimpijakos u 15. kolu Evrolige 88:81.

Pobratimski klub iz Pireja je bio mnogo bolji rival u prvom poluvremenu i na pauzu je pošao sa 10 poena prednosti. Zvezda je sjanom igrom i odbranom u trećoj četvrtini uspjela da preokrene rezultat.

U posjednjoj dionici Zvezda je u ritmu iz treće četvrtine i sjajnim šutem za tri poena (54,5 odsto, 22-12) riješila pitanje pobjednika i prije posljednja dva minuta.

Za šestu pobjedu Zvezde ove sezone najzaslužniji su Lorenco Braun sa 34 poena i Bili Beron sa 17. U poraženom tim Pol Brendon sa 21 poena je bio najefikasniji, Nikola Milutinov je postigao 15 a Printezis 14.

Olimpijakos je doživio deveti poraz, pa ima učinak identičan sa Zvezdom.

Sjajan meč u derbiju kola u Istanbulu odigrali su Anadolu Efes i CSKA. Moskovljani su slavili 81:80, zahvaljujući sjajnom Majku Džejmsu koji je bez promašaja šutirao za dva poena (5-5), ukupno je postigao 28.

Efes je imao 17 sekundi za napad, Šejn Larkin šut za pobjedu ali je promašio i završio utakmicu sa 18 poena, tri više ubacio je Krunoslav Simon.

Efesu je to treći poraz, uz 12 pobjeda, dok je CSKA slavila 10. trijumf.

Himki je opravdao ulogu favorita u Moskvi sa Žalgirisom 83:74, uz po 25 poena Stefana Jovića i Alekseja Šveda, kod gostiju Džok Lendejl je ubacio 24. Himki ima osam pobjeda, Žalgiris svega tri i na začelju je lige.