Pogledajte šou-tajm u Ljubljani: Najuzbudljivija utakmica sezone u ABA ligi

2916 pregleda 0 komentar(a)
Jaka Blažič na meču sa Megom, Foto: Ales Fevzer

Košarkaši Cedevite Olimpije i Mege Bemax odigrali su najuzbudljiviju utakmicu u dosadašnjem dijelu sezone, koja je riješena nakon dva produžetka.

Na kraju su slavili domaći 112:102, ali je kraj regularnih 40 minuta i prvog produžetka bio za pamćenje.

Cedevita je imala pobjedu u rukama, jer je Jaka Blažič 0.4 sekunde prije kraja pogodio za 87:85.

Uslijedio je tajm-aut Mege i čudesan pogodak crnogorskog centra Marka Simonovića.

Uzbuđenja su, međutim, tek počela.

U prvom produžetku, Mega je imala dobijen meč, pet sekundi do kraja vodila je 97:94.

Sada je tajm-aut tražio Slaven Rimac, loptu je nakon ubacivanja uzeo Blažič, koji je pored dva igrača Mege ubacio trojku za novih produžetak.

Mladi sastav Mege je u posljednjih pet minuta bio nemoćan...