Težak poraz Sutjeske u Tuzli

1433 pregleda 0 komentar(a)
Boris Lalović

U ubjedljivo najslabijoj partiji u sezoni, košarkaši Sutjeske doživjeli su težak poraz u Tuzli od Slobode sa 102:69 (19:13, 29:16, 22:20, 32:20), u utakmici 14. kola ABA2 lige.

Sutjeska je upisala šesti poraz, dok je Sloboda uknjižila tek četvrtu pobjedu.

Izabranici Zorana Glomazića su poveli 5:0 na startu utakmice, igrali su dobro prvih sedam i po minuta, i vodili do 13:9, a onda se dogodio neshvatljiv pad gostiju.

Sloboda je do kraja dionice, za dva minuta i 14 sekundi, serijom 10:0 preokrenula na 19:13 i vođstvo više nije ispuštala do kraja meča.

Sutjeska je kakav-takav priključak držala do 31:25, a onda je domaćin serijom 12:0 "pobjegao" na 43:25, i do kraja je samo uvećavao vođstvo do najveće razlike od 102:66...

U timu Sutjeske dvocifren poenterski učinak imali su Nikola Pavlićević (14), Boris Lalović (13) i Draško Knežević (10). Interesantno, Marko Ćalić je upisao 10 skokova a nijedan poen.

U redovima pobjedničke ekipe najbolji je bio bivši centar Budućnosti Robert Rikić sa 19 poena i 10 skokova, pomogli su mu Volter Greg sa 16 poena i Miloš Grubor sa 15, dok je Beranac Vladimir Tomašević dodao 11, uz po četiri skoka i asistencije.

Sutjeska u narednom kolu, 9. januara, dočekuje Sparse.