Budućnost sama sebi zagorčala život i jedva pobijedila Primorsku

Tim Petra Mijovića vodio 20 razlike u finišu 1. poluvremena, ali je dozvolio oslabljenom domaćinu da u 3. četvrtini anulira minus i uđe u dramatičnu završnicu.
6372 pregleda 2 komentar(a)
Džastin Kobs na večerašnjoj utakmici, Foto: Primorska/Jozo Mikeli
Ažurirano: 04.01.2020. 18:57h

Prije 24 dana, Budućnost Voli je djelovala nezaustavljivo, pregazila Galatasaraj u "Morači" za osmu uzastopnu pobjedu, bila suvereni lider ABA lige, probudila nadu u plasman u Top 16 fazu Evrokupa...

A onda je stala, doživjela tri vezana poraza, a mogla je večeras i četvrtti, ali se provukla na gostovanju Primorskoj i protiv tima koji je ostao bez praktično prve petorke i trenera jedva trijumfovala - 78:75.

Podgoričani su imali sve u svojim rukama, jer su serijom 17:0 na startu 2. četvrtine, u kojoj je Suad Šehović pogodio četiri trojke i dodatno bacanje, povelI 37:18.

Imali su i plus 20 (50:30), ali su u 3. četvrtini neobjašnjivo stali i dozvolili timu iz Kopra da izjednači pred 10 minuta odluke, a onda i dva puta povede (64:62 i 70:69).

Domaći su u posljednja dva minuta izjednačili dva puta (74:74 i 75:75), da bi imali i napad za produžetke ili pobjedu. Hasan Martin je izblokirao Alena Hodžića, ali je loptu uhvatio Aleksandar Lazić i izborio dva bacanja nakon faula Alekse Ilića na 7,2 sekunde do kraja.

Srečom, Lazić je "tvrd" - promašio je prvo bacanje, zatim nepravilno izveo i drugo, a nakon tajm-auta Petra Mijovića je Džastin Kobs pogodio prvu, ali promašio drugo bacanje.

Lopta je nekako stigla do Hodžića, koji je šutirao trojku sa jedne noge, ali je lopta izašla iz obruča...

Kobs i Šon Kilpatrik su bili najefikasniji u pobjedničkom timu sa po 15 poena, a Suad Šehović se zaustavio na onih 13 koje je dao za 108 sekundi u 13. i 14. minutu!

Kod domaćih je najbolji bio Hodžić sa 23 koša, Luka Vončina je dao 17, a Ivan Marinković je upisao 14 pogodaka i 12 skokova.