Snajperista Dragić, meč-viner Dejvis

Memfis je savladao ekipu Finiksa u gostima 121:114
2335 pregleda 0 komentar(a)
Dragić u duelu sa Vajtsajdom, Foto: AP

Veče u NBA ligi obilježio je plej Majamija Goran Dragić dalekometnom paljbom u pobjedi svog tima nad Portlandom 122:111.

Slovenački as je ubacio sedam trojki iz deset pokušaja, imao je i 13 asistencija, a Majami spektakularnom igrom u prvo poluvremenu riješio pitanje pobjednika - 65 poena postigli su domaći igrači, a protivnika su ostavili na svega 46.

U drugom poluvremenu se razigrao Demijan Lilard, pomogao mu je Hasan Vajtsajd, Blejzersi ni u jednom trenutku nisu prišli na jednocifrenu razliku.

Dragić je meč završio sa 29, Bem Adebajo je ubacio 20 poena. Kod Potlanda je Lilard postigao 34 poena uz 12 asistencija, dok je Vajtsajd imao 21 poen i 18 skokova.

Lejkersi su bili bolji od Detroita 106:99. Bilo je neizvjesno u finišu, a meč je odlučio Entoni Dejvis sa pet vezanih poena.

Dejvis je upisao 24 poena, a Lebron Džejms zabilježio tripl-dabl - 21 poen, 14 skokova i 11 asistencija. Derik Rouz je kod Pistonsa imao 28 poena.

Memfis je savladao ekipu Finiksa u gostima 121:114, uz sjajnu igru Jonasa Valančiunasa, koji je upisao 30 poena. Devin Buker je u ekipi Sansa postigao 40.

Minesota je prilično lako slavila protiv Klivlenda 118:103.