Ovacije za Đorđevića, pa potop Virtusa: Partizan deklasirao italijanskog velikana

"Crno-bijeli" dali 62 poena u prvom poluvremenu
2263 pregleda 1 komentar(a)
Nemanja Gordić je postigao 22 poena, Foto: Eurocupbasketball
Ažurirano: 09.01.2020. 00:55h

Partizan je ušao silovito u TOP 16 fazu Evrokupa - deklasirao je Virtus iz Bolonje (99:81) u meču u kojem je dao 62 poena u prvih 20 minuta.

"Crno-bijeli" su imali fantastično šutersko veče, posebno u prvom poluvremenu kada su postigli devet trojki (ukupno 14 iz 32 pokušaja), pa italijanski tim nije mogao da na pravi način parira domaćinu.

Virtus je prišao na 11 poena minusa početkom treće četvrtine serijom 9:0 (62:51 i 64:53), ali nada je kratko trajala, jer je Partizan i u nastavku u nekoliko navrata imao najvećih plus 22.

Kori Volden sa 23 koša i Nemanja Gordić sa 22 predvodili su tim Andree Trinkjerija, Markus Pejdž je upisao 19 pogodaka, a dvocifren učinak je imao i Novica Veličković (10).

Duel u beogradskoj "Štark areni" pamtiće se i po spektakularnom dočeku za trenera Virtusa Aleksandra Đorđevića, legendarnog košarkaša "crno-bijelih" s kojima je osvojio i evropsku titulu.