Zvezdo izgubio od Zvezde, Bajernu se nije isplatila smjena Radonjića

Asvel je ispustio 21 poen prednosti, Barselona nije iskoristila pet minuta praznog hoda Anadolu Efesa
6634 pregleda 5 komentar(a)
Vladimir Štimac

Imao je Asvel crnogorskg trenera Zvezdana Mitrovića prednost i od 21 poen u finišu prvog poluvremena, ali bodove iz Francuske odnijela Crvena zvezda 83:80.

Zvezda je furiozno odigrala u trećoj četvrtini, bila, bolja i u posljednjoj za veliku, devetu pobejdu a četvrtu uzastopnu u evropskom elitnom takmičenju. Zvezda je u zoni plej-ofa, dok je Asvel ostao na osam pobjeda, među kojima je i trijumf u Beogradu 74:72.

Vladimir Štimac je bio meč viner, sa 21 poen i bez promašaja iz igre.

Uzbudljivo je bilo i na drugim parketima, a Bajern je prvu utakmciu bez Dejana Radonjića kući izgubio od CSKA 84:77.

Bajern uprkos ulaganjima ima skroman učinak od šest pobjeda i 12 poraza, dok je CSKA na skoru od 12 pobjeda.

Težak raspored Valensije i dvije utakmice koje je igrala u produžetku iskoristio je Olimpijakos da slavi u gostima 93:91. Podbacio je naš centar Bojan Dubljević koji je ubacio samo dva poena, uz devet skokova.

Valensija je na osam pobjeda, a klub iz Pireja ima pobjedu manje.

U derbiju u Barseloni slavio je Anadolu Efes 86:82, iako gosti punih pet minuta nisu pogodili koš u posljendjoj četvrtini. Barsa je tada sertijom 14:0, stekla šest poena prednosti.

Gosti su ipak "proradili" u finišu i trojkama larkina, Petersa i Singltona dobili utakmicu., pa,je Efes na diobi prve pozicije sa Realom sa po 15 pobejhda, dviej više od Barse.