CSKA slavio u derbiju, ubjedljivi Efes i Fener, sve veći problemi za Karija Pešića

"Armejci" u meču s malim brojem poena srušili "kraljevski klub"
3493 pregleda 0 komentar(a)
Duel Kurbanova i Tavareša, Foto: Euroleague, Euroleague
Ažurirano: 14.01.2020. 22:09h

Pravu plej-of utakmicu, sa čeličnim odbranama i malim brojem poena odigrali su CSKA i Real Madrid.

Ovog puta se raduju "armejci" - aktuelni prvak Evrope je u Moskvi slavio 60:55.

Madriđani su u prvom poluvremenu imali i 12 poena prednosti, ali CSKA je dočekao šansu u nastavku.

Majk Džejms je sa 19 koševa predvodio domaćina, u Realu se istakao Trej Tompkins (14), dok je Fakundo Kampaco meč završio sa 11 pogodaka.

Realu je ovo četvrti poraz u 19 kola, CSKA je upisao 13. trijumf.

A Valensija je bila bolja od Himkija u gostima (84:75), iako je bila oslabljena neigranjem crnogorskog centra Bojana Dubljevića.

Odgovornost je preuzeo Fernando San Emeterio sa 18 poena, a u Himkiju je najefikasniji bio Aleksej Šved (18, šut iz igre 18-5).

Valensija sada ima skor od devet pobjeda i 10 poraza, Himki je na 8-11.

Anadolu Efes je u Istanbulu lako izašao na kraj sa Olimpijom iz Milana (88:68), pa čuva prvo mjesto sa učinkom 16-3.

Šejn Larkis sa 23 i Kris Singlton sa 16 bili su najbolji pojedinci.

Na diobi liderske pozicije je Makabi koji je produbio krizu Barselone i nanio joj treći uzastopni poraz u Evropi (92:85), pa su Katalonci sada na skoru 13-6.

Fenerbahče nije dozvolio iznenađenje protiv Asvela (86:64), pa je upisao treći uzastopni trijumf u Evroligi, ukupno osmi u sezoni.

Na klupi francuskog tima u ovom susretu zbog zdravstvenih problema nije bilo bivši selektor Crne Gore Zvezdan Mitrović.

Povratak Jorgosa Barcokasa na klupu Olimpijakosa nije odmah donio boljitak, jer je grčki velikan u Pireju izgubio i od Albe - 93:86.