Lovćen poražen u Rogaškoj Slatini

58 pregleda 1 komentar(a)
Rogaška - Lovćen, Foto: Druga.aba-liga.com
Ažurirano: 27.02.2018. 19:51h

Iako je tri četvrtine bio ravnopravan protivnik, često bio i u vođstvu, na kraju je, ipak, ostao praznih šaka, zbog pada u posljednjoj četvrtini - košarkaši Lovćena poraženi su u Rogaškoj Slatini od Rogaške 81:70, u utakmici 18. kola Druge ABA lige.

U duelu u kojem je pobjeda mogla da im produži nadu u plasman na fajnl-for, Cetinjani su doživjeli deseti poraz.

Rogaška je, sa druge strane, uknjižila deseti trijumf, pa je i dalje u trci za završni turnir.

U ekipi Lovćena bolji od ostalih bili su Aleksa Popovićsa 19 i Draško Albijanić sa 18 poena i šest skokova.

Slovenački tim do pobjede vodili su Marko Pajić sa 20 poena i 12 skokova i Miha Fon sa 17 poena.

Meč Teoda, drugog crnogorskog predstavnika u ovom takmičenju, protiv Ohrida odložen je za 15. mart.

Lovćen će u 19. kolu, 7. marta, ugostiti beogradski Dinamik.

Rogaška – Lovćen 81:70 (26:26, 15:16, 21:21, 19:7)

Rogaška Slatina – Sportska dvorana. Gledalaca: 500. Sudije: Jovčić (Srbija), Gajšek (Slovenija), Šobot (Bosna i Hercegovina).

Rogaška: Kosić, Dejvis 10 (1-0), Zajko, Đuranović 11 (2-1), Fon 17 (2-2), Nikolič 15 (3-2), Batur 2 (1-0), Pajić 20 (2-2), Šantelj 4 (2-2), Drobnjak 2.

Lovćen: Latković 5, Popović 19 (7-4), Radunović, Vrbica 2, Parača, Baćović, Lopičić 2 (4-2), Jelenić 8, Albijanić 18 (8-6), Knežević 8, Korać 8 (3-3), Borilović.