"Vučice" sigurne u Banovićima

Izabranice Vladana Radovića opravdale su ulogu favorita u gostima protiv prvaka Bosne i Hecergovine
442 pregleda 0 komentar(a)
Patricia Bura, Foto: Luka Zeković

Košarkašice Budućnost Bemaxa upisale su 11. uzastopnu pobjedu u WABA ligi.

Izabranice Vladana Radovića opravdale su ulogu favorita u gostima protiv prvaka Bosne i Hecergovine, ekipe Banovića sa 78:47 (18:16, 17:16, 24:7, 19:8), u 14. kolu regionalnog takmičenja.

Meč je odlučen u posljednjih šest i po minuta treće četvrtine, kada su "vučice" parcijalom 17:2 povele 59:39.

U nastavku dileme više nije bilo, Budućnost je u drugih 20 minuta primila svega 15 poena, a konačna razlika je i najveća prednost koju su Podgoričanke imale tokom meča.

Najbolja u pobjedničkom timu bila je Patricia Bura sa 24 poena (šut iz igre 11-10) i devet skokova, Nikolina Džebo je dodala 16 poena, a Nikolina Babić 13 poena i sedam asistencija.

U domaćem sastavu, koji je bez pobjede u posljednja četiri kola, istakle su su bile Irena Vrančić sa 13 poena i Jovana Marković sa 12 poena i sedam skokova.

Zahvaljujući neočekivanom porazu Celja u Kraljevu (98:76), "plave" su ostale u igri i za prvo mjesto uoči fajnl-fora, jer trenutno dijele prvo mjesto sa Montanom, sa po 11 pobjeda i dva poraza.

Budućnost Bemax će u narednom kolu, 29. januara, ugostiti Kraljevo.