Sutjeska dominirala 23 minuta, a onda je u triler završnici izgubila od Borca

Sutjeska je, tako, upisala četvrti poraz u nizu, ukupno deveti
1191 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Pavlićević, Foto: Sutjeska/MM studio

Košarkaši Sutjeske nijesu uspjeli protiv Borca iz Čačka da prekinu negativnu seriju.

Izabranici Zorana Glomazića poraženi su večeras na svom parketu od lidera ABA2 lige sa 81:80, u derbiju 17. kola.

Meč je odlučen dvije sekunde prije kraja, kada je, pri rezultatu 80:80, Nikola Đoković iz Sutjeske prilikom pokušaja da dođe do ofanzivnog skoka, prema procjeni sudija, faulirao prezimenjaka iz gostujućeg tima.

Radovan Đoković je pogodio jedno od dva bacanja (drugo) za pobjedu gostiju, 15. u ligi. Domaćin nakon tajm-auta nije uspio da iskoristi preostalo vrijeme.

Sutjeska je, tako, upisala četvrti poraz u nizu, ukupno deveti.

Sutjeska je odigrala odlično prvo poluvrijeme, u prvoj četvrtini je vodila 14 razlike (25:11), u drugoj je imala i plus 18 (34:16). Nikšićani su nakon tri minuta treće dionice vodili 50:36, činilo se da drže konce igre u svojim rukama, ali je onda došlo do pda u igri domaćih.

Serijom 17:0, Borac je na tri i po minuta prije kraja kvartala preokrenuo na 53:50, a ona je poveo i 59:53. Sutjeska je ponovo vratila prednost na 60:59, ali je pred posljednjih 10 minuta gost imao pola koša prednosti (65:64).

Sredinom posljednje četvrtine Borac je poveo 76:67, tri minuta prijekraja je vodio 78:71, ali je Sutjeska nepun minut prije kraja izjednačila na 80:80, kada je Ismet Sejfić pogodio jedno od dva bacanja. U finišu su, međutim, gosti imali više sreće, nakon što su dvojica Đokovića promašila po šut za tri poena, a onda su bili akteri odlučujuće akcije.

"Početničke greške na kraju susreta koštale su nas poraza. Mojim momcima ne mogu ništa zamjeriti. Oni su jako željeli pobjedu, dali su sve od sebe večeras i žao mi je što nijesmo uspjeli da savladamo najdominatniju ekipu u ovom takmičenju", rekao je Zoran Glomazić, trener Sutjeske.

U redovima Sutjeske nedovoljan je bio izvanredni Nikola Pavlićević sa 32 poena, a pratili su ga Draško Knežević sa 13 i Miloš Vujović sa 12 poena.

Kod gostiju najbolji su bili Džons sa 19 i Đoković sa 18 poena.

"Da je Sutjeska večeras slavila, ne bi bilo nezasluženo jer su kontrolisali čitavo prvo poluvrijeme. Mi smo pametnije odigrali u nastavku i pobjeda na jednom od težih gostovanja u ABA2 ligi će nam po svemu sudeći donijeti prvo mjesto pred početak plej-ofa", rekao je Marko Marinović, trener Borca.

Sutjeska u narednom kolu, 30. januara, gostuje Rogaški.

Sutjeska - Borac 80:81 (25:14, 20:18, 19:33, 16:16)

Nikšić - Dvorana: SC ,,Nikšić“. Gledalaca: 800. Sudije: Porobić (Bosna i Hercegovina), Peić, Stanković (Hrvatska).

Sutjeska: Pavlićević 32 (9-8), Gardašević, Vulević, Knežević 13 (8-6), Ćalić 6, Vujović 12, Bojičić, Sejfić 7 (2-1), Lalović 2, N. Đoković 3, Čvorović 5 (4-3), Tončić.

Borac: Alikadić 3, Popović, R. Đoković 18 (8-7), Miletić 4, Gavrilović, Majstorović 10 (5-3), Kočović 10 (3-2), Nerandžić 5, Džons 19 (9-9), Todorović 3, Čarapić 9 (6-5).