Bolji finiš "vučica" za ovjeru plasmana na fajnl-for

Košarkašice Budućnost Bemaxa pobijedile su večeras u Podgorici ekipu Kraljeva 70:66
809 pregleda 0 komentar(a)
Nikolina Babić, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 29.01.2020. 21:40h

Košarkašice Budućnost Bemaxa pobijedile su večeras u Podgorici ekipu Kraljeva 70:66 (27:12, 15:18, 14:26, 14:10), u utakmici 15. kola, i četiri kola prije kraja su i matematički osigurale plasman na fajnl-for WABA lige.

Podgorički tim, koji je slavio i u Kraljevu 77:46, upisao je 12. uzastopnu pobjedu u regionalnom takmičenju.

Kraljevčake su doživjele šesti poraz i ostale bez šansi za finalni turnir.

Iako su izabranice Vladana Radovića početkom druge četvrtine vodile 17 poena razlike (29:12), sa 12 razlike na poluvremenu (42:30), a devet sredinom treće dionice (47:38), meč u "Bemax areni" je odlučen u posljednjih šest minuta, u koje se ušlo neriješenim rezultatom (63:63).

Koševima Milene Jakšić i Nikoline Džebo, Budućnost je povela 67:63, i to je bila presudna prednost do kraja utakmice, koja je odlučena defiitivno 20 sekundi prije kraja kada je Aleksandra Katanić pogodila trojku za 70:64.

Najbolja u pobjedničkom timu bila je Nikolina Babić sa 20 poena, šest asistencija i četiri skoka, Aleksandra Katanić je dodala 12 poena i sedam skokova, Dragana Živković 11 poena, te po pet skokova i asistencija, a Nikolina Džebo 10 poena.

U gostujućem sastavu najbolja je bila Amerikanka Šekajla Denis Hil sa 21 poenom, sedam asistencija i šest skokova.

Budućnost će u narednom kolu, 12. februara, biti gost Trešnjevke.