Sutjeska se poigravala sa Rogaškom

Devetom pobjedom, izabranici Zorana Glomazića su se vratili u trku za plej-of
1024 pregleda 0 komentar(a)
Ismet Sejfić je upisao dabl-dabl protiv Rogaške, Foto: Rogaška/Borut Fajs

Košarkaši Sutjeske su dobili meč u kojem nijesu bili favoriti i prekinuli su niz od tri poraza u ABA2 ligi.

Nikšićani su bili silni u gostima protiv Rogaške sa 97:64 (23:18, 20:14, 30:17, 24:15), u meču 18. kola drugog po značaju regionalnog takmičenja.

Devetom pobjedom, izabranici Zorana Glomazića su se vratili u trku za plej-of, dok je Rogaška upisala osmi poraz.

Sutjeska je povela nakon nešto manje od četiri minuta igre (9:8), i vođstvo je do kraja meča raslo iz minuta u minut.

Najveću prednost, od 36 razlike, gosti su imali u dva navrata (94:58, 97:61).

Nikšićani su meč završili sa čak 18 postignutih trojki i 10 ukradenih lopti.

Najefikasniji kod Sutjeske bio je Nikola Đoković sa 18 poena (trojke 7-6), Draško Knežević je dodao 17 poena i sedam asistencija, Ismet Sejfić (10 skokova) i Boris Lalović po 14 poena, dok je Nikola Pavlićević meč završio sa 13 poena.

Kod domaćina kod kojih nijesu nastupala trojica nosilaca igre, Ferme, Lelić i Vujasinović najbolji je bio Urban Durnik sa 18 poena.

Sutjeska u narednom kolu, 5. februara, gostuje Splitu.