Efes sa pola gasa osvojio Beograd

3412 pregleda 6 komentar(a)
Šejn Larkin u prodoru na koš Zvezde, Foto: Euroleague

Evroligašli lider Efes imao je lak posao u Beogradu - Turci su savladali Crvenu zvezdu sa 85:78.

Krajnji rezultat ne oslikava najbolje dešavanja sa parketa "Štark" arene, jer su momci Ergina Atamana imalu punu kontrolu od početka, kada su vodili 11:0, na poluvremenu su imali 21, a u trećoj četvrtini i 24 poena prednosti.

Zvezda je u posljednjoj četvrtini ublažila poraz.

Efes je prvi i maršira ka liderskoj poziciji pred doigravanje - ima 19 pobjeda i samo tri poraza, dok su CSKA, Real i Barsa na 2. mjestu doživjeli po šest.

Zvezda je doživjela četvrti uzastopni poraz, treći kod kuće, i sada je 10. na tabeli.

Šejn Larkin je, po očekivanju, bio najbolji u gostujućem timu sa 24 poena, Krist Singlton je dodao 13.

Kod Zvezde, Dejan Davidovac je ubacio 15, Bili Beron i Vladimir Štimac po 14, a Kevin Panter 12 poena.