Majamiju derbi Floride, Lilard nastavio dominaciju

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa postigli čak 81 poen u prvom poluvremenu utakmice protiv Sakramenta
1412 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Vučević i Bem Adebajo, Foto: AP
Ažurirano: 02.02.2020. 09:47h

U noći između subote i nedjelje odigrano je deset NBA utakmica.

Derbi Floride između Orlanda i Majamija pripao je ekipi Hita, koja je na gostovanju slavila rezultatom 102-89.

Nikola Vučević je u porazu Medžika za 34 minuta na parketu imao 21 poen, uz devet skokova, četiri asistencije i dvije blokade. Efikasniji od crnogorskog asa u redovima Orlanda bio je Aron Gordon sa 24 koša, koliko je za ekipu Majamija upisao i Džimi Batler.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa postigli su čak 81 poen u prvom poluvremenu utakmice protiv Sakramenta. Lejkersi su slavili sa konačnih 129-113, a Lebron Džejms je upisao 11. tripl-dabl u sezoni sa 15 poena, 10 skokova i 11 asistencija.

Boston je u TD Gardenu ostvario važnu pobjedu u derbiju protiv Filadelfije (116-95). Džejlen Braun sa 32 i Džejson Tejtum sa 25 poena istakli su se u utakmici u kojoj su Seltiksi nastupili bez plejmejkera Kembe Vokera.

Portland je nakon pobjede nad Lejkersima slavio protiv još jednog od najboljih timova Zapada - Blejzersi su sa 124-107 bili bolji od ekipe Juta Džeza.

Demijen Lilard je nastavio da dominira - plej Portlanda je imao 51 poen, uz 12 asistencija i čak devet postignutih trojki.

Na posljednjih šest utakmica Lilard u prosjeku postiže 48,8 koševa i 10,2 asistencije, a na svakom od tih šest mečeva postigao je najmanje šest trojki, što nikome do sada nije uspjelo. Niko u istoriji nije imao ni prosjek od barem 45 koševa i 10 dodavanja u rasponu od šest utakmica.

Dalas je bio ubjedljiv protiv Atlante (123-100) uprkos odsustvu Luke Dončića i Kristapsa Porzingisa.