Egzibicija Budućnosti protiv Igokee kao poruka najvećim rivalima

Tim Petra Mijovića slavio 99:59
3392 pregleda 3 komentar(a)
Vratio se nakon dvije propuštene utakmice: Nikola Ivanović na meču sa Igokeom, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 02.02.2020. 19:39h

Četiri kola prije kraja regularnog toka ABA lige, Budućnost Voli je jednom nogom u plej-ofu.

I ne samo to - poigravanjem sa Igokeom je poslala poruku rivalima da će u derbijima sa Partizanom, Mornarom i Cedevita Olimpijom u naredne tri runde, ali i kasnije u razigravanju za titulu, biti tim koji je jako teško pobijediti. Na kraju je bilo 99:59.

Utakmica je bila rezultatski zanimljiva samo u prvih nekoliko minuta, ali onda je krenula da radi podgorička „mašina” - Džastin Kobs i Skot Bamfort su pogodili za dva poena, a Suad Šehović i Danilo Nikolić trojkama zaključili seriju 10:0 za 22:11 na 75 sekundi do kraja 1. četvrtine.

Majkl Grin je samo na kratko prekinuo agoniju tima iz Aleksandrovca, jer je Budućnost nastavila da „gazi” i novom serijom, ovog puta 19:2, stigla do plus 26 u 17. minutu (41:15).

U 28. minutu, uz ovacije sa tribine, u listu strijelaca se upisao i 12. igrač Budućnosti, Luka Božić, a do kraja je meč više ličio na trening, nego na zvaničnu utakmicu...

Gosti, koji su od kraja decembra do sredine januara savladali Mornar i FMP na svom terenu, a Cedevitu i Zadar u gostima, potpuno su se predali, bili previše indolentni. Tim Petra Mijovića, s druge strane, nije spuštao ritam, već je atraktivnom igrom dotukao grogiranog rivala i nekoliko puta stizao do plus 45.

Bilo je vremena i za neke cirkuske poteze Nikole Ivanovića, koji se vratio u tim nakon što je zbog virusa preskočio utakmice sa Mega Bemaxom i Cibonom.

BUDUĆNOST VOLI - IGOKEA 99:59 (25:13, 22:10, 30:19, 22:17)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 2.450. Sudije: Belošević, Mrdak (Srbija), Petek (Slovenija).

Budućnost Voli: KOBS 10 (4-1), Ivanović 5, Bamfort 18 (1-0), ŠEHOVIĆ 3, MARTIN 8, Ilić 4, Z. Nikolić 6 (2-0), KILPATRIK 11 (6-6), Božić 4 (2-2), Popović 6, Mejers 8, D. NIKOLIĆ 16.

Igokea: Evans 4 (2-2), Simeunović, Lešić 15 (1-1), Nikolić 6, GRIN 8 (3-1), VON 11 (6-5), ILIĆ 9 (4-2), Kočić, TOMAS 2, GAGIĆ 1 (2-1), Vulić 3.