Nikšićani su poraženi 87:79 (15:25, 22:17, 29:24 21:13), u meču 19. kola
943 pregleda 1 komentar(a)
Draško Knežević, Foto: Split/Ivica Čavka
Ažurirano: 05.02.2020. 21:05h

Sutjeska nije uspjela da ostvari bitan brejk u gostima protiv Splita, u borbi za plasman u plej-of ABA2 lige.

Nikšićani su poraženi 87:79 (15:25, 22:17, 29:24 21:13), u meču 19. kola drugom po značaju regionalnog takakmičenja.

Sutjeska je upisala 10. poraz, a Split 10. pobjedu i sada je u grupi ekipa koje imaju šansi za plasman u plej-of.

Izabranici Zorana Glomazića su dobro počeli meč u Splitu, u prvoj četvrtini su vodili 15 razlike (25:10), u drugoj su imali prednost od 11 poena (34:23), vodili su skoro u čitavoj trećoj dionici, dok su u posljednjem kvartalu bili u egalu do minut i 25 sekundi prije kraja, kada je Split vodio 81:79.

U posljednjih 85 sekundi, međutim, Sutjeska nije uspjela da pogodi koš protivnika, Split je upisao šeest poena i stigao do pobjede.

Draško Knežević sa 27 poena i sedam asistencija i Nikola Pavlićević sa 21 poenom bili su najbolji u gostujućem timu, u kojem je još samo Igor Čvorović (11) imao dvocifren poenterski učinak.

Džamel Moris sa 20 poena, pet skokoka i četiri asistencije bio je najbolji u pobjedničkoj ekipi.

Sutjeska u narednom kolu, 26. februara, dočekuje Helios.