941 pregleda 0 komentar(a)
Vasilije Micić na utakmici sa Žalgirisom, Foto: Euroleague
Ažurirano: 06.02.2020. 21:57h

Anadolu Efes je bio blizu tek četvrtog poraza u Evroligi, ali se nije dao.

Tim Ergina Atamana je upisao 17. pobjedu na posljednjih 18 utakmica, devetu uzastopnu, i došao do skora 21:3 nakon što je u posljednjoj četvrtini slomio otpor Žalgirisa (96:91).

„Zelena šuma” je u 3. kvartalu imala devet razlike, ali se tada probudio najbolji igrač Evrolige ove sezone, Šejn Larkin, i riješio sve dileme.

Larkin je meč završio sa 25 poena (16 u posljednjih sedam i po minuta), Vasilije Micić je dao 22, a Tibor Plajs i Krunoslav Simon po 15.

Kod gostiju su najbolji bili Zek Lidej (22) i Kej Si Rivers (21). Žalgiris je bio blizu rekorda Budućnost Volija, jer je ubacio 19 trojki.

Olimpijakos je drugi put ove sezone savladao CSKA, što mu je tek 10. trijumf u 24 meča.

I ne samo savladao, već i ponizio, jer mu je u 3. četvrtini dozvolio svega četiri poena za pobjedu 72:59.

Kostas Papanikolau je bio najefikasniji u domaćem timu sa 19 koševa, dok je Nikola Milutinov upisao 11, uz 12 skokova.

Kod gostiju je najefikasniji bio Majk Džejms (20).

Real Madrid je u veoma čudnoj utakmici savladao Albu u Berlinu (103:97).

"Kraljevski klub" je prvu četvrtinu dobio čak 41:25, ali je drugu izgubio 35:9?!

Oporavio se u trećoj, riješio je u svoju korist 29:11 i trasirao put ka pobjedi.

Džejsi Kerol i Entoni Rendolf su upisali po 27 pogodaka za goste, kod domaćih je najefikasniji bio Rokas Gedraitis sa 17.