Zvezda poražena u Rusiji, Fenerbahče izgubio košem u finišu

Prva četvrtina, koju je domaćin dobio 28:18, odredila je tok meča u Moskvi, Fener Željka Obradovića vodio četiri sekunde do kraja
1564 pregleda 1 komentar(a)
Šved pok košem Crvene zvezde, Foto: Euroleague
Ažurirano: 07.02.2020. 21:01h

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su 14. poraz u Evroligi, a Himki se desetom pobjedom uključio u trku za četvrtinale. Izgubio je i Fenerbahče pred svojom publikom od Makabija 78:77.

Ruski tim je slavio na svom terenu 78:72.

Prva četvrtina, koju je domaćin dobio 28:18, odredila je tok meča.

Himki je stalno vodio, najveća prednost iznosila je 17 razlike, "crveno-bijeli" povremeno prijetili preokretom, ali, ipak, nisu ozbiljnije ugrozili rivala sve do posljednjeg minuta.

Igrači domaćeg tima napravili su nekoliko grešaka, Zvezda prišla na 76:72, 20 sekundi do kraja, ali se Himki izvukao...

Himki su do pobjede vodili Aleksej Šved sa 22 i Jonas Jerebko sa 19 poena.

U gostujućem timu, koji je imao čak 21 izgubljenu loptu, najefikasniji je bio Kevin Panter sa 20 poena.

A Fenerbahče je bacanjima Slukasa imao poen prednosti, a Makabi četiri sekunde za posljednji napad. Janis Sfairopulos je tražio tajm-aut. Anđelo Kalojaro je bacio loptu pod koš, a spretno je uhvatio Otelo Hanter, poed nesmotrenog Tomasa i poentirao.

Domaćin je iamo 2,8 sekundi za šut, ali je Derek Vilijams bio neprecizan sa desetak metara.

Vilijams je bio najefikasniji igrač s a22 poena, Slukas i Kalinić su dodali po 18.

Hanter i Deni Avdija sa po 13 poena su bili najbolji kod gostiju.

Fener je deveti sa 11 pobjeda i 13 poraza, Makabi je peti sa 16 pobjeda i osam poraza.