Mornar ima skor 12-7, kao i Zvezda i Cedevita Olimpija
Uroš Luković pod košem Zvezde, Foto: Mornar/Mediapro

64
Mornar
Crvena zvezda
20:9, 19:14, 23:15, 9:26
Bar. Dvorana Topolica. Gledalaca: 3200.Sudije: Milivoje Jovčić, Sašo Petek, Josip Radojković.
Mornar je ostvario veliku pobjedu, najveću ove sezone - savladao je Crvenu zvezdu 71:64 i ostvario 12. trijumf u sezoni.
Sada je plej-of realan cilj barskog tima, koji uoči posljednjeg kola ima skor 12-7, kao i Zvezda i Cedevita Olimpija.
Uroš Luković je odigrao briljantnu utakmicu - 23 poena (10/10 iz igre), sedam skokova i šest blokada, za indeks 38.
Barani su bili sjajni tri četvrtine, imali 24 poena prednosti, a do pobjede su došli iako su pogodili samo osam od 23 bacanja.
U posljednjem periodu raspucao se Bili Beron, Zvezda je smanjila zaostatak, ali nije bila ni blizu preokreta.
Džejkob Pulen je postigao 13, a Ajzea Vajthed 10 poena za Mornar.
Kevin Panter je upisao 22, a Bili Beron 16 poena...
Heris za dva, pa Beron za tri, 71:63.
Ofanzivni skok Lukovića, izboren faul i realizovana oba bacanja - 69:59.
Beron cijepa mrežicu, minus osam - 67:59.
Dva minuta i 15 sekundi do kraja meča, tajm-aut Šakota.
Trojka Lazića, sedam vezanih poena Zvezde - 67:56.
Beron je pogodio treću trojku u posljednjoj četvrtini, pogodio je uz faul i dodatno bacanje - 67:53.
Luković nastavlja teror, novi koš uz faul sjajnog centra i ponovo promašeno bacanje - 67:49.
Tehnička greška Laziću, zbog prigovora - tražio je grešku u vođenju Nidama, možda s pravom, ali je dao šansu Mornaru.
Međutim, još jedan promašaj sa linije bacanja - 6/20, Pulen se iskupio na najbolji način.
Trojka za 65:49, da se prekine serija rivala.
10:0 serija Zvezde, 62:48, pa tehnička greška klupi Mornara. Barani bez poena u posljednjoj četvrtini.
Pogodio je Beron bacanje, 62:49.
Nevjerovatna serija promašaja Mornara sa linije bacanja - tri je sada promašio Vranješ, 6/19 šut sa penala Barana.
Beron pogađa drugu trojku, 62:46, tajm-aut Pavićević.
Prvi poeni Bilija Berona, 62:41. Pogađa i Davidovac, nakon dobrog bloka Gista - 62:43.
Euforija u Baru, 24 razlike za Mornar pred posljednjih 10 minuta, 62:38.
Vajthed za tri, 22 razlike - 58:36.
Mornar kontroliše utakmicu, dva minuta prije kraja 3. četvrtine.
Odličan Vajthed u prodoru, 55:36, pa sjajna odbrana Lukovića i koraci Štimca.
Na svaku mini-seriju Zvezde, odgovor ima Luković - 19 poena, 9/9 za dva.
Panterovih 18 poena, treća trojka - 49:32, ali nema odbrane od Uroša Lukovića - zakucavanje, faul Dženkinsa i promašeno bacanje - 51:32.
Stiže i trojka Bjelice, rapsodija Mornara, plus 20 - 49:29.
Uroš Luković ima pet blokada, maestralna partija centra Mornara.
Pulen sa jedne noge, pa za tri - Mornar je odbio nalet Zvezde, 46:29.
Pogađa i Gist na drugoj strani, 41:29.
Važni poeni Lukovića iz ofanzivnog skoka, nakon tri loša napada Mornara, 41:27.
Drugo poluvrijeme otvara Panter, 15. poenom, 39:25, zatim pogađa i Dženkins, 39:27.
Mornar je dominirao u prvih 20 minuta - 39:23.
Barani su sjajni u oba pravca, Zvezdu samo Panter održava u životu.
Mornar ima visoko vođstvo, iako je pogodio samo četiri od 13 slobodnih bacanja.
Luković ima 13 poena, po pet Markota, Vajthed i Pulen.
13 poena upisao je Panter, gosti iz igre šutiraju 8/31.
Dva bacanja je promašio i Pilen, 39:23, 20 sekundi prije kraja poluvremena.
Da nema Pantera, Zvezda bi bila u nokautu - 13 poena Pantera, dvije trojke.
Ide i trojka Nidama - 39:20, kakva igra Mornara.
Mornar očajno šutira penale - samo četiri od 11. Jedno je sada pogodio Markota, 34:20.
Ušao je Luković i odmah zakucao - asistencija Herisa, 36:20.
Zvezda je došla do daha, pojačala agresivnost u odbrani, a Panter je raspoložen - asistencija za Gista, 33:20.
Vajthed u efektnom prodoru pogađa uz faul Pantera. Nije pogodio bacanje - 32:13.
Panter jedini pogađa za Zvezdu, 32:15, pa 32:17, poenima Amerikanca, koji je pogodio i bacanje 32:18. Deset njegovih poena.
Šehović pored Perperoglua i sjajno zakucavanje - 30:13.
Vranješ je pocijepao mrežicu, nakon ofanzivnog skoka Šehovića, 25:12.
Trojka i Vajtheda, od table - srećno, ali najvažnije za Mornar je da serija traje - 28:12.
Hant je ukrao loptu Perperogluu i pogodio - 22:9.
Panter za tri - 22:12.
Kraj prve četvrtine, Mornar sjajan - 20:9.
Luković je ubacio 11 poena, bez promašaja.
Zvezda je pogodila samo tri šuta iz 16 pokušaja.
Zvezda je ubacila jedan šut iz igre iz 13 pokušaja!!!!
Drugi je pogodio Panter, 20:7.
Trojka Markote, Mornar kao u transu - 19:5.
Trojka Pulena sa osam metara - 12:5, pa polaganje - 14:5.
Nastavlja Luković - već 11 poena za njega, plus 11. Dva i po minuta prije kraja - 16:5.
Jedan od devet šuteva pogodila je Zvezda, ali ima četiri ofanzivna skoka.
Sa penala jednom precizan Štimac, a dva puta Lazić.
Poslije skoro četiri minuta, a nakon nekoliko ofanzivnih skokova, prvi poeni Zvezde - 7:2.
Ali, Luković je nezadrživ - devet poena, svih devet za Mornar, 9:2.
Sjajna akcija Pulena i Lukovića iz pika, zakucavanje centra Mornara uz faul - 5:0.
Opet Luković, sedam poena - 7:0.
Počeo je meč, poenima Lukovića, 2:0.
Startne petorke.
U timu Zvezde nema Lorenca Brauna, prvog pleja i najboljeg igrača, zbog temperature.
Košarkaši Mornara i Crvene zvezde igraju drugi derbi 19. kola ABA lige.
Barani su nakon 18. kola ozbiljni kandidati za plej-of, imaju skor 11-7, samo jednu pobjedu manje od aktuelnog šampiona.
Zvezda je u seriji od šest pobjeda, ne računajući neodigranu utakmicu u Podgorici, koja je registrovana 20:0 za Budućnost, ali čiji se konačan epilog još čeka.
Mornar je, takođe, u dobroj formi, na posljednjih devet mečeva zabilježio je sedam trijumfa, četiri u nizu.
Mornar i Crvena zvezda do sada su odigrali deset mečeva u ABA ligi, računajući i tri utakmice plej-ofa u martu i aprilu 2018. Zvezda vodi 9:1. Jedinu pobjedu Barani su zabilježili 25. marta 2018, u revanš meču polufinala plej-ofa, 88:84.