Zvezda prekinula seriju "vučica"

Podgoričanke su večeras u Beogradu poražene sa 75:70, u utakmici 16. kola regionalne lige
1332 pregleda 0 komentar(a)
Nikolina Babić, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 19.02.2020. 21:00h

Svakoj seriji dođe kraj, pa tako i onoj košarkašica Budućnost Bemaxa.

"Vučice" su večeras u Beogradu poražene od Crvene zvezde 75:70 (19:15, 18:18, 18:19, 20:18), u utakmici 16. kola WABA lige.

Podgoričanke su, tako, poražene nakon 13 uzastopnih pobjeda.

Crvena zvezda je, sa druge strane, upisala četvrtu pobjedu.

I nakon ovog poraza, Budućnost Bemax je ostala na čelu tabele, jer je Beroe bio bolji od Montane (79:72), ali su izabranice Vladana Radovića na vrhu izjednačene sa Montanom i Celjem (sve tri ekipe imaju po 13 pobjeda i tri poraza).

Četvrti je Beroe sa pobjedom manje, i ove četiri ekipe su obezbijedile plasman na fajnl-for regionalnog takmičenja. Samo ostaje da se u preostala dva kola odluči ko će s kim igrati u polufinalu.

Crvena zvezda je u prvoj četvrtini povela 14:6, ali je Budućnost preokrenula na 15:14. Ipak, domaće su na kraju prve dionice imale četiri poena prednosti, koliko i na poluvremenu (37:33). Beograđanke početkom drugog kvartala vodile 24:15, a Budućnost 33:28, nepuna tri minuta prije poluvremena, da bi domaće serijom 9:0 vratile prednost na polovini utakmice.

Zvezda je vodila do kraja, s tim da su "plave" sredinom posljednje četvrtine zaostajale tri poena (65:62). Sa dva uzastopno realizovana napada (dvojka i trojka), Beograđanke su otišl na nedostižnih 70:62...

Najefikasnija kod "vučica" bila je Nikolina Babić sa 19 poena, Mina Đorđević je dodala 16 poena i šest skokova, dok su Milena Jakšić i Nikolina Džebo dodale po 12 poena i osam skokova.

Kod pobjednika istakla se Ivana Katanić sa 22 poena, 12 skokova, osam asistencija i tri ukradene lopte, dok je Maša Janković upisala 19 poena.

Budućnost Bemax u narednom kolu, 27. februara, dočekuje Partizan, a u posljednjem kolu ligaškog dijela, 4. marta, gostuje Montani, kada će i pasti odluka o pozicijama pred finalni turnir.