Pobjeda Sutjeske, poraz Lovćena, Nikšićani i dalje u igri za plej-of

Sutjeska je do desete pobjede došla na svom parketu protiv Heliosa sa 81:74
981 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Pavlićević (Sutjeska), Foto: Sutjeska/Foto MM
Ažurirano: 26.02.2020. 21:21h

Pobjeda Sutjeske, poraz Lovćen Bemaxa, bilans je crnogorskih košarkaških timova u 20. kolu ABA2 lige.

Zbog toga su Nikšićani ostali u trci za plasman u plej-of drugog po značaju regionalnog takmičenja, dok su Cetinjani sada daleko jedne od četiri prva mjesta koja vode u razigavanje za ABA ligu.

Sutjeska je do desete pobjede došla na svom parketu protiv Heliosa sa 81:74 (22:16, 16:18, 20:20, 23:20), i revanširala se Slovencima za poraz u Domžalama (83:82).

Iako je vodila, maltene čitavu utakmicu, najviše sa 12 poena razlike (31:19 u drugoj četvrtini), Sutjeska je pobjedu osigurala tek dva i po minuta prije kraja, kada je zaokružila seriju od 12:0 za nedostižnu prednost od 75:66.

Sutjesku je do pobjede predvodio Nikola Pavlićević sa 24 poena i sedam asistencija, pratio ga je Ismet Sejfić sa 16 poena, dok je dva poena manje dodao Miloš Vujović.

"Iako smo protekle sedmice trenirali bez pola ekipe, večeras smo pružili svoj maksimum. Naredna dva kola igramo bez ikakvog opterećenja, a ako pokažemo želju kao u ovoj utakmici, ja ću biti prezadovoljan", rekao je nakon meča Zoran Glomazić, trener Sutjeske.

U gostujućem timu najbolji sa 23 poena, sedam skokova i tri asistencije bio je Davor Konjević, dok je Blaž Mahkovic dodao 20 poena i šest asistencija.

"Čestitam protivniku na pobjedi. Igrali smo dobro, ali smo u posljednjoj četvrtini napravili neke greške koje su presudile. Kad izgubite dvadeset lopti protiv Sutjeske, onda se ne možete nadati povoljnom rezultatu", izjavio je trener Heliosa, Dejan Jakara.

Lovćen Bemax je poražen na gostovanju u Tuzli, Sloboda je slavila 86:80 (31:16, 13:17, 20:27, 22:27) i upisao je 11. poraz u ligi.

Cetinjani su platili ceh lošem početku meča, u 17. minutu su gubili 42:24, kada je sve i odlučeno. iako su Cetinjani na nešto više od četiri minuta prišli na četiri poena zaostatka (73:69). Domaćin je uzvratio serijom 6:0 i otklonio sve dileme

Kivon Alen sa 19, Emir Hadžibegović sa 16, Milutin Đukanović sa 15, a Mašan Vrbica sa 14 poena bili su najbolji u cetinjskom timu. Miloš Popović je meč završio sa devet skokova i osam poena.

Miloš Grubor je u domaćoj ekipi bio daleko najefikasniji sa 26 poena, a imao je i sedam skokova. Pratio ga je Robert Rikić sa 16 poena i 15 skokova, a isti broj poena dodao je i Sani Čampara.

Lovćen u sljedećem kolu, 4. marta, dočekuje Spars, dok Sutjeska dan kasnije gostuje Širokom.