Zvezda deklasirana u Njemačkoj, Real se revanširao Barseloni

Bamberg zatpao koš Crvene zvezde (86:62), Real moćan u Barseloni (101:74), samo pet dana nakon poraza od Katalonaca u finalu Kupa
1 komentar(a)
Milko Bjelica, Foto: Euroleague
Ažurirano: 23.02.2018. 22:32h

Košarkaši Crvene zvezde ostali su zaleđeni na "minus 24" u Njemačkoj, u duelu sa Bambergom, u 23. kolu Evrolige.

Milko Bjelica i drugovi odigali su jednu od najlošijih utakmica sezone i doživjeli 14. poraz u Evroligi, čime su šanse da se plasiraju u Top 8 sveli na teoriju.

Bamberg, desetoplasirani sastav Bundeslige, koji je nedavno zbog loše forme ostao bez trenera Andree Trinkijerija, zabilježio je devetu pobjedu i ima isti učinak kao Crvena zvezda.

Samo u prvoj četvrtini Beograđani su parirali Bambergu, da bi u drugoj dionici počeli da padaju, za 10 poena zaostatka na poluvremenu.

Jako loša utakmica za crveno-bijele, koji u jednom trenutku nisu mogli da pogode gotovo ništa, pa dileme oko pobjednika nije bilo.

Njemci su sjajno šutirali za tri poena, preko 50 odsto (13 od 23), imali su čak 20 asistencija, a izdominirali su i u skoku (38:25).

Dorel Vrajt bio je najefikasniji, ujedno i igrač utakmice, sa 21 poenom.

Matijas Lesor (12 poena) bio je najbolji kod gostiju. Crnogorski reprezentativac Milko Bjelica upisao je svega tri poena za 22 minuta na parketu.

Real se surovo osvetio Barseloni za poraz u finalu Kupa kralja prošlog vikenda - čak 27 razlike slavio je tim Pabla Lasa, protiv ekipe Svetislava Pešića, i to u gostima.

Duel u "Palau Blaugrani" riješen je u prvoj četvrtini, koju je Real dobio 30:13.

Uprkos lošoj igri Luke Dončića, koji je završio meč sa samo dva poena, Madriđani nisu spuštali prednost ispod deset razlike, da bi u posljednjoj dionici otišli čak do plus 32.

Džejsi Kerol je sa 18 poena bio najefikasniji u Realu, 16 je dodao Entoni Rendolf uz šest skokova.

Tomas Ertel i Saša Vezenkov sa po 11 poena jedini su se koliko-toliko istakli u poraženom timu.

Sjani Aleksej Šved je još jednom dobrom partijom donio pobjedu Himkiju protiv Panatinaikosa - 78:61. Ovim trijumfom ruska ekipa se izjednačila na tabeli sa večerašnjim protivnikom (po 14 trijumfa).

Od početka do kraja Himki je kontrolisao utakmicu, u najvećem dijelu i sa dvocifrenom razlikom, pa Grci nisu imali šansu da na bilo koji način zapreti domaćinu (78:61).

Šved, kao što je već navikao navijače, bio je najbolji z redovima pobjednika sa 20 poena. Kod grčke ekipe istakao se Singlton sa 14 poena.

Efes igra jednu od najlošijih sezona u Evroligi, što je demonstritao i večeras, novim ubjedljivim porazom od Žalgirisa u Istanbulu (70:86).

Efes je ostao prikovan za dno tabele, sa samo šest pobeda, dok Žalgiris nastavlja svoju priču za plasman u TOP 8 fazu.

Vajs sa 15 i Dajvis sa 12 poena predvodili su Žalgiris do pobjede. Erik Mekolum sa 14 poena bio je najefikasniji kod domaćina.