Budućnost savladala Montanu

679 pregleda 0 komentar(a)
Nikolina Babić je sa 17 poena predvodila "vučice", Foto: Luka Zeković

Košarkašice Budućnost Bemaxa su pobijedile na gostovanju Montani u posljednjem meču regularnog dijela WABA liige.

"Vučice" su slavile 63:55 i sada čekaju rasplet sjutrašnjeg meča Beroe - Celje da bi znale s koje pozicije idu na finalni turnir, čiji je domaćin Stara Zagora 21. i 22. marta.

Pobjeda Beroe značila bi da Budućnost na F4 ide s prve pozicije, dok bi Celje trijumfom bilo lider...

Podgoričanke su meč otvorile serijom 9:0, a na poluvremenu su imale dva poena minusa - 32:30.

Na kraju treće dionice je bilo plus pet za izabranice Vladana Radovića, a kada je četiri minuta i 19 sekundi prije kraja Nikolina Babić pogodila za 55:45 bilo je jasno da Montana teško može da se vrati u meč.

Babić je sa 17 poena, 10 asistencija i sedam skokova bio najbolja, Mina Đorđević je upisala 13 koševa, a 10 Nikolina Džebo...

Tina Trebec (10 pogodaka) bila je najefikasnija u bugarskoj ekipi.