1402 pregleda 0 komentar(a)
Duel Džejmsa i Renfroa, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 03.03.2020. 22:51h

Aktuelni prvak Evrope CSKA je stigao do 18. pobjede u Evroligi ove sezone.

"Armejci" su u Moskvi savladali Zenit (86:78) koji je ostavio mnogo bolji utisak neko u većem dijelu sezone, ali mu ni to nije pomoglo da izbjegne šesti poraz u nizu.

Majk Džejms je sa 27 poena predvodio CSKA, Johanes Fojtman je upisao 13, a ubjedljivo najbolji u Zenitu bio je Oston Holins sa 28 pogodaka.

CSKA sada ima skor 18-9, dok je ekipa Ćavija Paskvala posljednja na tabeli sa sedam trijumfa i 20 poraza.

Žalgiris je slavio šesti put u posljednjih sedam mečeva, pa je nastavio san da može do plej-ofa.

Litvanci su kod kuće savladali Himki (96:85) i izjednačili se na tabeli sa skorom 12-15.

Zek Ledej je dao 23 poena za domaćina, Aleksej Šved je na drugoj strani postigao jedan više.

Bitan trijumf je u borbi za plasman među osam najboljih ostvario i Olimpijakos, koji je savladao najvećeg rivala - Panatinaikos (81:78).

Šekil Mekisik je postigao 22 poena za Olimpijakos, Nik Kalates je bio najbolji kod "zelenih" (18).

A Asvel, koji vodi bivši crnogorski selektor Zvezdan Mitrović, prekinuo je seriju od tri poraza.

U Vilerbanu je protiv Valensije upisao 10. pobjedu (72:65) i pokvario računicu španskom timu u borbi za plasman u plej-of.

Dejvid Lajti se istakao kod domaćina (20), Giljem Vives je sa 14 bio najbolji u Valensiji.

Bojan Dubljević nije imao svoje veče - upisao je četiri poena za nešto manje od 20 minuta na parketu.

Real Madrid je slavio u Milanu protiv Olimpije (78:73) zahvaljujući velikom preokretu u posljednjoj četvrtini u kojoj je bilo 32:18.