Poraz Crne Gore od šampiona Evrope: Slovenija slavila u polupraznoj Morači

118 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 23.02.2018. 21:12h

Šampion Evrope je slavio u Podgorici u trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo - Slovenija je savladala Crnu Goru 75:63.

Oslabljeni gosti, bez Dončića, Rendolfa i Zorana Dragića, ali sa osmoricom igrača sa Eurobasketa, bila je bolja od desetkovanog crnogorskog tima - iskustvom i kvalitetom.

Izgledalo je u jednom trenutku da kombinovana selekcija Zvezdana Mitrovića može da iznenadi Sloveniju, sjajnih pet minuta treće četvrtine donijele su "crvenima" šest poena prednosti.

U tim momentima do izražaja je došla kompaktnost slovenačke ekipe, uigranost i kvalitet igrača, koji su ljetos sjajno pomagali Dončiću i Goranu Dragiću na putu ka evropskom zlatu.

Gosti su zaigrali čvršće i organizovanije u odbrani, a pogodili veoma važne trojke kada su ostvarili odlučujuću prednost.

Klemen Prepelič je ubacio 19 poena, Jaka Blažič 14, Gašper Vidmar 13.

U našem timu 15 poena Zorana Nikolića, 12 Dereka Nidama (sedam asistencija), 10 Nemanje Radovića.

Nakon tri kola u grupi A, Španija ima maksimalan skor, Slovenija 2-1, Crna Gora 1-2, a Bjelorusija 0-3.

Crna Gora u ponedjeljak gostuje Španiji u Saragosi.

U drugi krug kvalifikacija idu tri ekipe iz grupe.

Četvrta četvrtina

Posljednji minut - Slovenija pred pobjedom, vodi 70:61.

Nesportska lična greška Vukote Pavića, koji je prethodno napravio i faul u napadu. Prepelič ne griješi sa linije bacanja - 59:68.

Nidam za nadu - 59:66, 2,20 do kraja.

Pogađa Nemanja Radović - poslije skoro šest minuta prvi poeni iz igre - 57:66.

Klemen Prepelič je pogodio za tri i pokazao kakav je šuter - 54:63. Pogađa zatim i Matic Rebec iz velike udaljenosti. Slovenija ima 12 razlike i meč u svojim rukama.

Popović pokušava da riješi probleme u organizaciji napada. Slovenci su ga dva puta zaustavili faulom - 54:60.

Prvi poen - Popović 1-2 sa linije bacanja.

Crna Gora još bez poena u posljednjem periodu.

Stiže trojka Blažiča i gosti vode devet razlike - 60:51.

Dimec je opet ostao sam - 57:51. Srećom, Čančar je promašio u narednom napadu otvoren šut za tri.

Nema koša poslije minut i po igre.

Treća četvrtina

Pogađa Ilić, pa Blažič, pa ponovo Ilić - 51:55.

Pukla je odbrana Crne Gore, sam je Dimec za 47:53.

Pet vezanih poena Slovenije, trojka Čančara, a zatim i tehnička greška selektoru Mitroviću.

Osam poena Dereka Nidama u trećoj četvrtini, druga trojka - 47:45.

Serija 9:2 gostiju.

Stabilizovali su se Slovenci, nisu dozvolili rivalu da se odlijepi... 44:42, a trojkom Rupnika i poveli 45:44.

Blažič iz tranzicije - 42:38.

Samo četiri poena postigla je Slovenija u trećem periodu.

Odlično izdanje našeg tima u prvom dijelu treće četvrtine, probudila se i publika kada je Crna Gora došla do najveće prednosti - 42:36, poenima Nemanje Radovića.

Pogađa i Nidam za tri - 39:36.

Dobar napadački početak nastavka. Dobra energija na startu drugog poluvremena, a trojkom Ivanovića, Crna Gora stiže do izjednačenja.

Nakon prvih 20 konfuznih minuta, Slovenija ima tri poena prednosti protiv Crne Gore 32:29.

Izrazito loša napadačka igra oba tima. Crna Gora je pogodila jednu trojku iz 11 pokušaja, na 30 odsto je šuta iz igre, tek nešto bolji gosti (37,9 odsto).

Napadačke nedostatke "crveni" su nadoknadili solidnom defanzivnom partijom u većem dijelu prvog poluvremena, ali su Slovenci iskoristili nekoliko minuta dekoncentracije i serijom 12:1 dođu do sedam poena prednosti (32:25).

Na kraju, ipak, minus tri...

Druga četvrtina

Dva bacanja, pa ukradena lopta i zakucavanje Petra Popovića - 29:32.

Dva puta je ostao sam Gašper Vidmar, nisu dobro branjene ni trojke Murića - serija gostiju 12:1 za 32:25.

Naša selekcija je povela 24:20, a Slovenija uhvatila ritam u napadu, iskoristivši i loše reakcije u defanzivnoj postavci.

Radović iz efektne solo akcije - 24:20, pa trojka Murića - 24:23. I još jedna - 24:26.

Čančar iz ofanzivnog skoka - 22:20.

Slovenija bez koša tri minuta, serija Crne Gore 7:0 za 22:18.

Poenima Zorana Nikolića, Crna Gora vodi, prvi put poslije 4:2.

Nastavljena loša ofanzivna partija oba tima - 17:18.

Ivan Maraš - 15:16.

Mali broj poena, mnogo promašaja. Crna Gora 6-20, Slovenija 4-13 iz igre. Slovenci su više od polovinu poena postigli sa linije bacanja.

Prva četvrtina

Prvi poeni Dereka Nidama - 13:16.

Nakon izjednačenja koje je donio Šehović, Slovenci sa pet poena iz slobodnih bacanja opet stižu na plus pet.

Konačno - prva trojka, Nemanja Radović precizan - 9:11.

Još jedan promašaj, čak 13. i z 16 pokušaja našeg tima.

Malo koševa, konfuzna igra u napadu, mnogo promašaja na obje strane (3-15 šut Crne Gore), ali Slovenci se koliko-toliko bolje snalaze - 6:11.

Vidmar iz ofanzivnog skoka - 2:2.

Samo dva poena za dva i po minuta. Zicere su promašili Mihailović na jednoj i Vidmar na drugoj strani.

Za početak efektna akcija - Ilić za Nikolića i zakucavanje centra Crne Gore - 2:0.

Startne petorke

Crna Gora: Ivanović, Suad Šehović, Mihailović, Ilić, Nikolić.

Slovenija: Rebec, Prepelič, Murić, Blažič, Vidmar.

Slaba, očajna posjeta u Morači, tek oko hiljadu i po gledalaca. Da li je u pitanju cijena ulaznica (pet eura) ili nešto drugo - tek podgorička publika ponovo nije prepoznala trenutak u kome bi trebalo da pomogne nacionalnom timu, bez obzira ko u njemu igra i protiv koga igra.

Crna Gora i Slovenija odigraće u Morači treći meč prve runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Slovenci dolaze kao šampioni Evrope, ali bez Dončića, Rendolfa i braće Dragić. U timu je, međutim, sedmorica zlatnih momaka iz Istanbula.

Crna Gora je desetkovana, bez kompletne centarske linije (Vučević, Dubljević, Barović, Todorović, Sekulić, Bjelica).

Oba tima imaju polovičan skor nakon dva kola.

Crna Gora je u Podgorici poražena od Španije, a pobijedila je Bjelorusiju u gostima.

Slovenija je kod kuće bila bolja od Bjelorusije, dok je kao gost izgubila od Španije.

Španci su u prvom meču treće runde jedva savladali Bjelorusiju 84:82.