Mirotić kreirao veliki preokret Barse, Ivanović i Baskonija ciljaju četvrtfinale

2280 pregleda 1 komentar(a)
Nikola Mirotić na meču sa Bajernom, Foto: Euroleague
Ažurirano: 06.03.2020. 23:06h

Žestoka borba za plej-of vodiće se u finišu Evrolige.

Baskonija je večeras trojkom Meta Dženinga dvije sekunde prije kraja savladala Albu u Vitoriji 73:72 i ostvarila 12. trijumf u sezoni.

Nakon trojke Dženinga i tajm-auta Albe, Šengelija je sjajnom blokadom zaustavio Sikmu i sačuvala veliku pobjedu.

Tim Duška Ivanovića ima isti skor kao još pet timova (12-16), a jednu pobjedu više imaju Himki na sedmom i Fenerbahče na osmom mjestu.

Baskonija je sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini napravila preokret, nakon što su gosti iz Berlina u trećem periodu imali i 16 poena prednosti.

Još jedan veliki prokret viđen je u duelima španskih i njemačkih ekipa.

Bajern je dugo diktirao ritam na gostovanju Barseloni, Bavarci su vodili 17 razlike, u posljednjem periodu imali 73:60, da bi domaćin serijom 18:4, koju je kompletirao Oriola trojkom, preokrenuli na 78:77 minut prije kraja.

Kad je povela, Barsa je i privela meč kraju - 83:80.

Nikola Mirotić je ubacio 28 poena, uz osam skokova, za indeks korisnosti 37.

Barselona je ostvarila 22. pobjedu, devetu uzastopnu, koliko ima i drugoplasirani Real.