Spanulis srušio Valensiju, CSKA u završnici bolja od Baskonije

Pobjede CSKA, Olimpijakosa, Fenerbahčea i Unikahe u 23. kolu Evrolige
Vasilis Spanulis, Foto: Www.euroleague.net
Ažurirano: 22.02.2018. 21:38h

Sjajni Vasilis Spanulis srušio je Valensiju u Pireju (80:70), u 23. kolu Evrolige.

Olimpijakos je ostvario 16. pobjedu i ostao na drugom mjestu, dok je Valensija doživjela 15. poraz.

Igralo se na serije iz četvrtine u četvrtinu, da bi u posljednoj dionici Spanulis preuzeo stvar u svoje ruke i završio posao. Najbolji igrač Olimpijakosa postigao je 25 poena, uz devet asistencija.

Sanemeterio sa 19 poena bio je najbolji pojedinac u Valensiji. Naš reprezentativac, Bojan Dubljević imao je loše veče, postigavši svega četiri poena, uz dvije asistencije, za 24 minuta provodena na parketu.

Lider CSKA je savladao Baskoniju u Moskvi, u neočekivano neizvjesnoj utakmici.

"Armejci" su se ovom pobjedom učvrstili na prvoj poziciji, upisavši 18. pobjedu, dok Baskonija ovim porazom prilično otežala situaciju u borbi za plasman u četvrtfinale.

Neizvjesno je bilo tokom cijele utakmice, a domaći su je prelomili dobrom igrom u posljednjoj četvrtini.

Klajburn sa 19 i Serhio Rogriges sa 17 poena predvodili su Moskovljane, dok je kod španske ekipe najistaknutiji bio Grejndžer sa 26 poena.

U Istanbulu, Fenerbahče je rutinski slavio protiv otpisanog Armanija iz Milana.

Ekipa Željka Obradovića je tokom cijele utakmice imala prednost, sa lakoćom je privela meč kraju i tako zabilježila 16. pobjedu u Evroligi.

Tompson sa 15 i Slukas sa 13 poena predvodili su Fener do pobjede.

Dobru individualnu utakmicu za Armani imao je Vladimir Micov, koji postigao je 19 poena.

Rezultati: CSKA - Baskonija 93:86 (20:25, 26:24, 25:22, 22:15)

Fenerbahče - Armani 89:70 (23:20, 25:13, 17:15, 24:22)

Olimpijakos - Valensija 80:70 (22:11, 18:28, 22:16, 18:15)

Unikaha - Makabi 83:69 (23:19, 19:22, 18:14, 23:14)