Zvezda bolja od Armanija, Olimpijakos dobio triler u Madridu, Todorović i Himki slavili u Kaunasu

Matijas Lesor, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 09.02.2018. 21:55h

Crvena zvezda je zadržala kakve-takve šanse da dođe do četvrtfinala Evrolige, drugom uzastopnom pobjedom na domaćem terenu.

Drugi put ove sezone "crveno-bijeli" su savladali Armani - u Beogradu su slavili 100:89.

U hali "Aleksandar Nikolić" viđena je jako efikasna utakmica. Zvezda je od početka imala prednost - na poluvremenu pet razlike, u trećoj četvrtini je išla do plus 11, da bi meč definitivno prelomila u posljednjoj dionici, kada je vodila maksimalnih 16 razlike.

Domaćin je bio veoma raspoložen u šutu, o čemu govori i broj koševa - za dva su Zvezdini igrači šutirali 60 odsto (29/48), a pogodili su devet trojki iz 18 pokušaja.

Igrači iz drugog plana donijeli su Zvezdi trijumf nad italijanskim timom - Matijas Lesor je odigrao najbolji napadački meč ove sezone, sa 15 poena i 10 skokova, a isti učinak u poenima imali su Stefan Janković i Tejlor Ročesti.

Solidnu partiju pružio je i Milko Bjelica, ubacivši dever poena. Kod gostiju istakao se Kuzminskas sa 17 poena, 3 od 4 za tri.

Zvezda u sljedećoj utakmici gostuje u Njemačkoj ekipi Bamberga, nakon pauze zbog nacionalnih kup takmičenja.

Nakon 22 kola, ekipa Dušana Alimpijevića ima skor od devet pobjeda i 13 poraza. Tri pobjede više ima Makabi.

U derbiju 22. runde, Olimpijakos je u Madridu savladao Real 80:79.

Prava drama viđena je u finišu.

Real je imao posljednji napad, Printezis faulirao Kampaca, ali su sudije pregledom snimka ustanovile da je to uradio kasno, po isteku vremena... Printezis je bio najefikasniji kod gostuju sa 21 poenom, dok 27 koševa Luke Dončića nisu pomogli Realu.

Fenerbahče je u Istanbulu bio bolji od Bamberga 77:69, uz dominaciju Jana Veselog - 26 poena i 11 skokova, indeks korisnosti 36.

Četa Željka Obradovića je kontrolisala meč od početka do kraja, uglavnom dvocifrenom razlikom,

Ovom pobjedom Fener je ostao na diobi druge pozicije sa Olimpijakoson, dok je Bamberg vjerovatno propustio posljednji voz za put u TOP 8 fazu.

Himki je iznenadio Žalgiris u Kaunasu - 84:74.

Igralo se na serije u prvom poluvremenu, u nastavku se bolje snašao Himki, na kraju i ubjedljivo slavio.

Kao po običaju, najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Aleksej Šved sa 20 poena, a važan doprinos trijumfu Himkija dao je i crnogorski reprezentativac Marko Todorović, sa osam poena i četiri skoka, za 17 minuta igre.