Dubljević i Valensija srušili CSKA

Bojan Dubljević ubacio 18 poena, od čega tri trojke, u pobjedi Valensije protiv CSKA
58 pregleda 6 komentar(a)
Bojan Dubljević, Foto: València Extra
Ažurirano: 08.02.2018. 22:11h

Pobjednička serija ekipe CSKA, neprikosnovenog lidera Evrolige, prekinuta je tamo gdje se najmanje očekivalo - u Valensiji.

Bojan Dubljević i društvo imali su konstantnu prednost od početka druge četvrtine, u posljednjoj dionici stigli su i do plus 14, ali su "armejce" srušili tek u penal-završnici - 103:99.

Erik Grin sa 19 i Dubljević sa 18 poena nosili su Špance do pobjede. Crnogorski reprezentativac ubacio je tri trojke iz šest pokušaja, a upisao je i tri asistencije.

Čak 30 poena De Koloa i još 27 Klajburna - nisu pomogli Rusima, koji su doživjeli peti poraz ove sezone.

Makabi je u Izraelu srušio Barselonu - 94:82, i ostao čvrsto na 8. poziciji, koja donosi četvrtfinale.

Izabranici Nevana Spahije dodali su gas u drugoj četvrtini, pa su na poluvremenu imali osam razlike. "Blaugrana" se probudila u trećoj dionici, stigla čak i do vođstva, ali Katalonci u posljednjoj četvrtini nisu mogli da prate ritam domaćina.

Pjer Džekson je sa 18 poena predvodio Makebi, dok su Tomas Ertel sa 18 i Adam Hanga sa 17 bili najefikasniji kod gostiju.

Baskonija se protiv Panatinaikosa u Atini držala samo u prvoj četvrtini. "Djetelinari" su tada preuzeli kontrolu, imali su i dvocifrenu prednost, na kraju su slavili sa 80:76, uz solidne role Gista i Gabrijela, koji su ubacili po 15 poena.

Utakmica u Atini počela je bojkotom navijača i igrača Panatinaikosa, koji su sjedjeli dok se intonirala himna Evrolige.

Predsjednik Panatinaikosa Dimitris Janakopulos, koji je kažnjen suspenzijom od godinu zbog kritika čelnika tog takmičenja, najavio je referendum u kojem će navijači odlučiti da li će njegova ekipa i narednih godina učestvovati u najelitnijem takmičenju.

Unikaha je po očekivanju pobijedila Efes, koji je ostao prikovan za dno tabele.

Makabi - Barselona 94:82 (22:23, 24:15, 19:23, 29:21)

Panatinaikos - Baskonija 80:76 (21:22, 28:19, 21:13, 13:23)

Valensija - CSKA 103:99 (21:23, 28:19, 24:24, 30:33)

Unikafa - Efes 81:68 (23:12, 17:16, 23:27, 18:13)