Poraz Budućnost Bemaxa u Montani

To je drugi poraz podgoričkog tima, nakon što je na gostovanju izgubio i od Celja (59:51).
Budućnost Bemax, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 31.01.2018. 18:34h

Košarkašice Budućnost Bemaxa poražene su večeras u Montani od istoimenog bugarskog tima 67:61, u utakmici četvrtog kola WABA Superlige.

Upisao je i dva trijumfa pred svojim navijačima protiv Medveščaka (77:59) i Partizana (77:49).

Presudila je prva četvrtina, jer su nakon toga domaće košarkašice držale kontrolu meča u svojim rukama, dok su „plave” u finišu uspjele da ublaže poraz, ali i da priprijete preokretom, jer su na četiri i po minuta prije kraja prišle na 60:57. Međutim, nijesu imale snage za potpuni preokret...

Montanu je do pobjede, treće u Superligi, vodila Hristina Ivanova sa 14, dok su po 11 poena dodale Cvetomira Šarenkapova i Sara But.

U podgoričkom timu najefikasnija je bila Kristina Topuzović sa 13, Anđelika Mitrašinović ubacila je 12, a po deset poena Tamara Kapor, Sanja Orozović i Meri Meloun.

Budućnost Bemax će u narednom kolu, 21. februara u Zagrebu, igrati sa Medveščakom.

Montana - Budućnost Bemax 67:61 (18:6, 20:19, 19:17, 10:19)

Montana - Dvorana: „Mladost”. Gledalaca: 600. Sudije: Vesković, Miloradović (Srbija), Milojević (Makedonija).

Montana: Stojčeva 2, Željazkova, Dimitrova 10 (4-2), Filipova, Šarenkapova 11 (3-1), Sokolan, Makarijeva 8, Peteva 10 (3-2), Živadinović 1 (2-1), Simeonova, Bot 11 (2-1), Ivanova 14 (3-3).

Budućnost Bemax: Biugović, Jovićević, Orozović 10 (5-4), Babić 2 (2-2), Mitrašinović 12 (4-0), Topuzović 13 (2-2), Mujović 4 (2-0), Jakšić, Meloun 10, Šćepanović, Kapor 10 (1-1).