Lilard tragičar Portlanda, Klipersi slavili i bez najboljih

2253 pregleda 0 komentar(a)
Lilard pod košem Portlanda, Foto: AP

Demijan Lilard je vodio Portland u restartu sezone i vratio Blejzerse u igru za plej-of, ali je večeras bio tragičar u porazu od Klipersa 122:120.

Lilard je promašio dva slobodna bacanja kod 118:117 za tim iz LA, a zatim i trojku kojom bi mogao da izbori produžetak.

Upisao je samo dva poena u posljednjoj četvrtini, a šest od ukupno 22 u drugom poluvremenu.

Klipersi su do pobjede došli bez Kavaja Lenarda i Patrika Beverlija, dok je Pol Džordž bio na klupi u posljednjoj četvrtini.

Džordž je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 21 poenom, u ekipi Portlanda Si Džej Mekalum je ubacio 29.

Jusufa Nurkića je asistencija dijelila do tripl-dabla - 10 poena, 13 skokova i devet dodavanja.

Portland je ostao na devetom mjestu Zapada, sa pobjedom manje i utakmicom više od Memfisa.