Fantastičan duel Karija i Irvinga, Voriorsima pobjeda

64 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 28.01.2018. 08:29h

Košarkaši Golden stejta su u derbiju večeri pobjedili Boston sa 109:105.

Utakmicu je obilježio fantastičan duel Stefa Karija i Kajri Irvinga.

Plej Voriorsa je postigao 49 poena, 33 u posljednjoj četvrtini od čega 13 u posljednjih minut i 42 sekunde utakmice.

Kari je pogodio i 8 puta za tri poenam u meču koji su mnogi vidjeli kao najavu NBA finala (iako je i Boston ušau u crnu seriju pored LeBronovog Klivlenda).

Kevin Durent je dodao 20, a Drejmond Grin 15 poena i 11 skokova.

Kajri Irving je meč završio sa 37 poena (od čega pet trojki). Plej Bostona je imao dobro šutersko veče, pa je tako od 18 pokušaja 13 puta bio precizan.

Srpski košarkaš Nikola Jokić donio je rano jutros pobjedu Denveru protiv Dalasa sa 91:89, a upisao je i svoj drugi tripl-dabl u sezoni.

Jokić je odlučujuće poene za pobjedu svoje ekipe postigao minut i 12 sekundi pre kraja, a utakmicu je završio sa 11 poena, 16 skokova i 11 asistencija za 40 minuta provedenih na parketu.

Geri Heris je bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi sa 24 poena, dok je na drugoj strani najbolji bio Harison Barns sa 22 postignuta poena.

Denveru je ovo bila treća uzastopna pobjeda, a ukupno 26. od početka sezone, dok je Dalas upisao 34. poraz.

Oklahomu je do pobjede vodio Rasel Vestbruk sa novim tripl-dablom - 31 poen, 11 skokova i 13 asistencija, dok je Pol Džordž dodao 26 poena.

Meč je obilježio i Karmelo Entoni, koji je sa 21 poenom pramašio brojku od 25.000 postignutih u NBA ligi.

Sijenku na pobedu Oklahome bacila je povrijeda Andrea Robersona u trećoj četvrtini. On je na nosilima iznet sa terena nakon što se okliznuo u reketu pokušavajaći da skoči.

Defanzivni bek nakon pregleda, propušta ostatak sezone.

Oklahoma je upisala sedmi uzastopni trijumf, a Detroit sedmi uzastopni poraz.

Košarkaši Minesote pobjedili su Bruklin sa 111:97.

Endrju Vigins i Džimi Batler su bili najefikasniji u pobjedničkom timu sa po 21 poenom, a najbolje ih je pratio Karl Entoni Tauns sa 16. Nemanja Bjelica igrao je 14 minuta i za to vreme je upisao četiri poena i jednu ukradenu loptu.

Na drugoj strani najbolji je bio Džalil Okafor sa 21 poenom.

Košarkaši Indijane pobjedili su Orlando sa 114:112, Vašington je bio bolji od Atlante sa 129:104, dok je Majami slavio protiv Šarlota sa 95:91.