Zvezda konačno srušila "bratski" Olimpijakos

9 komentar(a)
ročesti, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 26.01.2018. 22:05h

Crvena zvezda je ostvarila veliku pobjedu u 20. kolu Evrolige - prvi put u istoriji savladala je "bratski" klub iz Pireja, Olimpijakos, rezultatom 89:78.

Bez Pera Antića i Džejmsa Feldina, članova prve petorke, a od 23. minuta i bez trenera Dušana Alimpijevića, koji je dobio dvije tehničke greške, “crveno-bijeli” su se hrabro suprotstavili jednoj od najboljih evropskih ekiopa.

Vodili su u većem dijelu meča, na poluvremenu imali devet poena prednosti, u 26. minutu bilo 53:46, ali kada Olimpijakos, uz priličnu pomoć sudija, koje su tokom cijelog meča imale čudan kriterijum, serijom 17:4, preokrenuo na 63:57 izgledalo je da neće biti ništa od iznenađenja.

U 32. minutu gosti su imali plus 68:61, da bi Zvezda serijom 8:0, zahvaljujući Lesoru, preokrenula i do kraja nije ispuštala teško stečenu prednost.

U finišu meča ključne uloge imali su igrači iz drugog plana – Alen Omić i Dilan Enis, koji je trojkom sa osam metara riješio meč, donijevši “crveno-bijelima” odlučujućih 85:75, 40 sekundi prije kraja.

Enis je meč završio sa 21 poenom, osam skokova i pet asistencija (indeks 31), a pogodio je četiri trojke i šest pokušaja. Po 11 poena ubacili su Tejlor Ročesti i Nemanja Dangubić.

U gostujućem timu 16 poena ubacio je Vasilis Spanulis.

Zvezda ima skor od osam pobjeda i 12 poraza, Olimpijakos je na 13-7.

Fenerbahče je večeras bio bolji od Barselone 86:82, a CSKA od Bamberga 81:72.

Bez Bojana Dubljevića, Valensija je savladala Himki 86:84, dok je Makabi u gostima pobijedio Armani 111:102.