Budućnost Bemax - Partizan 77:49 (12:14, 23:14, 16:11, 26:10)
56 pregleda 1 komentar(a)
Sanja Orozović, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 25.01.2018. 21:05h

Košarkašice Budućnosti opravdale su ulogu favoritkinja u utakmici sa Partizanom, i vratile su poziciju broj dva na tabeli WABA Superlige. Budućnost ima skor od šest pobjeda i tri poraza, a najbolja ekipa regularnog dijela WABA lige, Celje, pobjedu više, nakon što je juče lider poražen od Crvene zvezde nakon tri i po mjeseca.

Izabranice Gorana Boškovića su loše ušle u meč, izgubile su startnu četvrtinu, ali su izjednačile na isteku prvog minuta druge, da bi u njenom finišu stekle prvu dvocifrenu prednost (30:20). Igračice Partizana su prve postigle koš u nastavku, i to Ešli Klasen trojku za 35:31, a onda je uslijedila serija „plavih” od 13:0 u skoro sedam minuta bez poena gostujućih igračica.

U posljednjoj četvtini uz sjajne Sanju Orozović i Amerikanku Meloun, razigrale su se i ostale igračice Budućnosti, i demonstrirale su mnogo bržu i efikasniju igru. Najveća prednost Budućnosti bila je u finišu i iznosila je 30 poena (77:47).

U narednom, 4. kolu, 31. januara, Budućnost Bemax će biti gost Montane.

Podgorica - Univerzitetski sportski centar. Gledalaca: 600. Sudije: Živaljić (Hrvatska), Jurjević (Hrvatska), Čanković (Hrvatska).

Budućnost Bemax: Kapor 11 (4-1), Mujović 13 (3-3), Topuzović 4, Orozović 15 (8-6), Meloun 14 (5-4), Jakšić 2, Babić 6 (3-2), Bigović 2, Mitrašinović 10 (2-0), Jovićević, Pavićević, Džebo.

Partizan: Janković 2, Stepanović 4 (2-2), Matić 6, Mitrović 6 (3-2), Klosen 15 (3-2), Miletić, Ignjatović, Bešić, Vučković 12, Vulić 4 (4-4).