Budućnost nakon 50 minuta srušila Trento!

Treći trijumf Podgoričana
174 pregleda 35 komentar(a)
Budućnost Voli - Lokomotiva Evrokup, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 24.01.2018. 20:47h

Budućnost Voli ima odgovor na sve - pobijedila je Trento poslije 50 minuta borbe, bila je jača i od čudnih sudijskih odluka i na kraju napravila, ispostavilo se, ključni korak ka plasmanu u četvrtfinale Evrokupa.

U Italiji je bilo 106:105 nakon dva produžetka, a trijumf je donio Danilo Nikolić sa linije slobodnih bacanja desetinku prije kraja.

Sve se, dakle, rješavalo u produžecima, nakon što je Budućnost na čudan način propustila šansu da slavi u regularnom dijelu, jer je 30 sekundi prije kraja imala dva slobodna bacanja kod rezultata 82:82 (oba je promašio Lendri), a onda i napad koji je prokockao Gordić.

Trento je 64 sekunde prije kraja prvog produžetka imao pet poena prednosti (94:89), "plavi" su se vratili preko Gibsona i Gordića (94:94), a Danilo Nikolić pogodio za 96:94 i činilo se donio trijumf.

Drama je, ipak, tek uslijedila, uz „pomoć” sudija - problem je nastao zato što je stao sat na semaforu iznad koša Trenta, pa su arbitri nakon skoro 20 minuta pregledavanja snimka donijele odluku da ne priznaju koš (ostala je dilema da li je vrijeme zaista isteklo) i da se igra dodatnih pet minuta.

Moralo se u još jedan "ekstra-tajm", i u njemu je neizvjesnost bila na maksimumu.

Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a činilo se da Budućnost stvarno nema šansu da se vrati kada je Šilds pogodio za 105:104 sekund i po prije kraja.

Uslijedio je tajm-aut Aleksandra Džikića, onda i naivni faul Gomeša nad Nikolićem, koji nije pogriješio sa linije penala...

U crnogorskom timu je debitovao novajlija Džastin Dolman - za šest minuta je imao tri poena, te po dva skoka i izgubljene lopte.

Trento - Budućnost Voli 105:106 (22:20, 19:26, 23:11, 18:25, 12:12, 11:12)

Trento - Dvorana "Palatrento". Gledalaca: 1.378. Sudije: Peruga (Španija), Balak (izrael), Geler (Bjelorusija).

Trento: Frenk 4, Saton 15 (8-3), Silins 3, Foraj 24 (4-4), Konti, Flakadori 4 (2-2), Gutijeres 13, Gomeš 11, Hog 15 (10-5), Lehtaler, Šilds 16 (2-2).

Budućnost Voli: Ivanović 20 (9-8), Su. Šehović 10 (5-4), Dolman 3, Barović 8, Se. Šehović, Starovlah, Gordić 23 (4-3), Ilić 6, Z. Nikolić 2 (2-2), Gibson 12 (2-2), Lendri 7 (4-1), D. Nikolić 15 (4-4).