Deveti poraz Tivćana
KK Split - KK Teodo, Foto: Druga.aba-liga.com
Ažurirano: 23.01.2018. 19:00h

Drugi put u tri dana Teodo je bio nemoćan u gostima u ABA 2 ligi.

Nakon Primorske u nedjelju, bolji od Tivćana je bio Split koji je slavio rezultatom 88:68.

Domaćin je već u finišu prve četvrtine stvorio dvocifrenu prednost, Teodo se vratio do poluvremena, ali je u prvih 20 minuta stalo sve dobro što je uradio crnogorski predstavnik.

Nastavak je potpuno pripao Splićanima koji su upisali sedmu pobjedu u 15 kola.

Teodo je, s druge strane, sada na skoru od šest trijumfa i devet poraza.

Miloš Popović je sa 15 poena bio najefikasniji u Teodu, a po 13 su postigli Aleksandar Radulović i Robert Abramović.

Domaćina je predvodio Henrik Širko sa 29 pogodaka.

Lovćen sjutra od 18 časova igra protiv Primorske na Cetinju.

Split - Teodo 88:68 (26:12, 13:25, 26:19, 23:12)

Split - Dvorana "Gripe". Gledalaca: 200. Sudije: Pecelj (Srbija), Vesković (Srbija), Krstevski (Makedonija).

Split: Skot 11 (2-2), Kalajdžić 4 (2-2), Kedžo 11 (2-2), Filipović 14 (4-4), Marić, Najev 10 (5-4), Jukić, Vrgoč 5, Špaleta 4, Širko 29 (6-4).

Teodo: Hadžibegović 7 (2-0), Vušović, Popović 15 (3-3), Randović, Radonjić, Radulović 13 (4-4), Vučurović, Savić 11 (4-3), Sekulović 9 (2-1), Bakić, Kaluđerović, Abramović 13 (2-2).