Baksi bez Janisa ostali u životu protiv Majamija

3838 pregleda 0 komentar(a)
Kris Midlton, Foto: AP

Prvi finalista Istoka još nije poznat - Milvoki je u četvrtom meču polufinalne serije pobijedio Majami 118:115, nakon produžetka iako je od početka druge četvrtine igrao bez Janisa Adetokumba, koji je povrijedio zglob.

Baksi su smanjili rezultat u seriji na 3:1, a nijedna ekipa u istoriji NBA nije napravila preokret od 0:3.

Bio je to spektakularan meč, sa dramatičnim završnicama i regularnog dijela i produžetka.

Majami je bio bliži pobjedi, Donte di Vinćenco je donio produžetke jednim pogotkom sa penala 1,9 sekundi prije kraja.

U produžetku je čovjek odluke bio Kris Midlton, koji je ubacio trojku za 116:112.

Sjajni Tajler Hirou je smanjio na 116:115, a Midlton sa dva bacanja riješio meč.

Midlton je meč završio sa 36 poena, po osam skokova i asistencija. Adetokumbo je igrao samo 11 minuta, a upisao 19 poena. Pitanje je da li će moći da igra u nastavku serije.

Kod Majamija, najbolji Bem Adebajo sa 26 poena i 12 skokova, Dankan Robinson je upisao 20.