Majami izaziva Lebrona u velikom finalu

Majami pobijedio Boston 125:113 u šestom meču finala Istoka

7096 pregleda 1 komentar(a)

Majami Hit igraće u finalu NBA protiv LA Lejkersa nakon što su u nedjelju u šestoj utakmici finala Istočne konferencije sa 125:113 pobijedili Boston Seltikse.

Bem Adebajo je ostvario rekord karijere sa 32 poena i 14 skokova za pobjedu Majmija koji se u finale plasirao rezultatom 4:2 u seriji. Tajler Hirou je ubacio 19 poena, od čega 11 u posljednjoj četvrtini.

Džimi Batler je dodao 22, a Andre Igudala 15 za prvo finale tima sa Floride od 2014. godine. Dankan Robinson je meč završio sa 15, a Goran Dragić sa 13 poena.

Kod Seltiksa najbolji je bio Džejlen Braun sa 26 poena, dok je Džejson Tejtum upisao 24 uz 11 asistencija, a Markus Smart i Kemba Voker po 20.

"Imaćemo zdravo poštovanje prema našem sljedećem protivniku", izjavio je nakon utakmice trener Majamija Erik Spolstra koji je osvojio NBA naslov 2012. i 2013. kada je za Majami igrala zvijezda Lejkersa Lebron Džejms.

"Znamo s kim igramo."

Hit je nadknadio zaostatak od šest poena u posljednjoj četvtini kada je Batler pogodio slobodno bacanje, a Hirou upisaotrojku i dodao još jedan koš za 96:96 nešto više od sedam i po minuta do kraja.

Majami je poveo 104:102 pet i po minuta prije kraja, a poeni Adebaja sa linije bacanja označili su početak serije od 13:0 kojom je zapečatio pobjedu.

Prva utakmica finala na rasporedu je u srijedu.