Mornar ispustio 14 razlike i prespavao drugo poluvrijeme

16629 pregleda 28 reakcija 11 komentar(a)
Uroš Luković na meču sa Ulmom, Foto: Eurocup

Košarkaši Mornara izgubili su od Ulma 84:76 na startu grupe B Evrokupa, iako su na poluvremenu imali 14 poena prednosti!

Kako je ekipa, koja je dominirala 20 minuta nestala sa terena, nakon plus 14 imala i minus 17, to je pitanje na koje je teško dati odgovor.

Oscilacije na početku sezone su uobičajene, ali ovakve baš i ne, a i rijetko se događaju

Mornar je moćno otvorio meč i serijom 10:0 u prvoj četvrtini – od 14:11 do 24:11 – nagovijestio da može da slavi na evropskoj premijeri.

Ulm je u drugoj četvrtini uspio da se vrati u igru, ali je uslijedila nova serija Barana, koji osam minuta nisu primili nijedan, a upisali su 12 poena, da bi trojkom Seada Šehovića uz zvuk sirene na poluvrijeme otišli sa velikih plus 14 – 46:32.

Izgledalo je da će Mornar u nastavku samo potvrditi da je kvalitetniji od njemačkog tima, ali je uslijedio drastičan pad u igri, u koncentraciji, u odbrani...

Domaćin je za 10 minuta ubacio 30 poena, gosti samo 11, da bi u posljednjem periodu serijom 15:0, Ulm nokautirao rivala - 79:62 i osigurao trijumf.

Najefikasniji u ekipi Mornara bio je Ajzea Vajthed sa 25 poena, 15 je upisao Džejkob Pulen.

U narednom kolu, 6. oktobra u Bar dolazi Unikaha.