Celje iskoristilo sedam "praznih" minuta Budućnost Bemaxa

Celje - Budućnost Bemax 59:51 (13:16, 19:16, 13:14, 14:5)
53 pregleda 1 komentar(a)
Budućnost Bemax, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 17.01.2018. 21:09h

Celje je u regularnom dijelu WABA lige bilo najuspješnija ekipa sa svega jednim porazom, a i u nastavku, u 2. kolu Super lige je nastavilo niz pobjeda, i to protiv Budućnost Bemaxa.

Celje je iskoristilo neuigranost „plavih” nakon promjena u sastavu i povratka na teren povrijeđenih igračica. Ti problemi uslovili su veliki pad izabranica Gorana Boškovića, koje su prve poene u posljednjoj četvrtini postigle na 12 sekundi do isteka sedmog minuta.

To je znalački koristila Iva Slonjsak, koja je uz 20 poena imala i 11 skokova, pa je Budućnost doživjela treći poraz, ali sa realnim šasnama da izbori plej-of.

Celje - Sala Gimnazije Centar. Gledalaca: 300. Sudije: Milan Adamović (BiH), Miloš Srdić (Srbija), Miloš Vujinić (BiH).

Celje: N. Delić 6, Friskovec 10, Marić 8, Slonjsak 20 (2-2), Čidom 4, Gvašavanhu, Kroselj, A. Delić 6 (2-2), Srot, Stefanovski, Ocvirk 5.

Budućnost Bemax: Meloun 5 (2-1), Mujović 8 (2-1), Topuzović 5 (4-3), Babić 6, Orozović 8, Kapor 2 (2-2), Jakšić, Bigović, Jovićević, Mitrašinović 10 (2-1), Džebo 7.