Četvrta uzastopna pobjeda Budućnosti: Pao je i italijanski Trento

Podgoričani naredni meč igraju protiv istog rivala naredne srijede
58 pregleda 8 komentar(a)
KK Budućnost Voli - Trento, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 17.01.2018. 20:34h

Budućnost Voli je imala fenomenalno šutersko prvo poluvrijeme nakon kojeg je vodila sa 18 poena razlike protiv Trenta (49:31), a onda je u drugom dijelu položila na ispitu zrelosti kada stvari nisu išle kako treba.

"Plavi" su upisali drugu pobjedu u TOP 16 fazi Evrokupa (79:66) i napravili korak ka četvrtfinalu drugog po snazi evropskog takmičenja.

Osam trojki iz 14 pokušaja u prvih 20 minuta učinili su da Budućnost ima i plus 20 (49:29), ali je italijanski tim u prvih sedam minuta treće četvrtine polako stizao minus i u jednom trenutku došao na 56:51 i unio strah navijačima u "Morači".

Reakcija ekipe Aleksandra Džikića je, međutim, bila sjajna - Budućnost je u posljednjih tri minuta i 15 sekundi serijom 10:0 odbila nalet gostiju, pa se u posljednju dionicu ušlo sa sigurnih 66:51.

Tom serijom je definitivno "ubijen" ritam Trenta, pa je posljednja četvrtina bila odrađivanje posla i potvrda da je Budućnost u odličnoj formi.

Budućnost je u seriji od četiri pobjede u svim takmičenjima, a naredni meč u Evrokupu igra protiv istog rivala naredne srijede - taj duel bi mogao da ponudi odgovor na pitanje koliko je crnogorski šampion blizu plasmana među osam najboljih.

Lokomotiva nakon tri kola ima maksimalan učinak, Budućnost je na skoru 2-1, Trento na 1-2, dok je Cedevita već prežaljena sa sva tri poraza.

Kajl Gibson je sa 17 poena bio najefikasniji u Budućnosti, Nikola Ivanović je postigao jedan manje, a dvocifren učinak je imao i Nemanja Gordić (13).

U Trentu se istakao Dominik Saton sa 26 koševa i osam skokova.

Budućnost Voli - Trento 79:66 (31:14, 18:17, 17:20, 13:15)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 2.896. Sudije: Peres (Španija), Romano (Izrael), Ovinov (Rusija).

Budućnost Voli: Ivanović 16 (6-6), Su. Šehović 8 (2-2), Barović 4, Se. Šehović 4, Starovlah, Gordić 13 (2-1), Ilić 4 (2-2), Z. Nikolić 3 (3-1), Gibson 17 (3-3), Popović, Lendri 5 (3-3), D. Nikolić 5.

Trento: Frenk, Saton 26 (10-7), Silins, Foraj 7 (6-5), Flakadori 5 (2-1), Gutijeres 8 (2-2), Gomeš, Hog 11 (10-7), Lehtaler 1 (2-1), Šilds 8 (2-2).